4 svarbūs vitaminai jūsų svorio metimo kelionėje

Deja, mitybos pasaulyje nėra stebuklingos kulkos, kuri padės atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Nepakankamai vartojant tam tikrų svarbių vitaminų ir mineralų, svorio metimas gali tapti dar sunkesnis. Tiesą sakant, gavę reikiamą kiekį gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, galite pagerinti medžiagų apykaitą, o tai savo ruožtu gali padėti jums mesti svorį.

Svorio metimas, žinoma, yra daugiau susijęs su tuo, kiek kalorijų suvartojate ir kiek suvartojate energijos, tačiau tam tikriems žmonėms papildai gali būti naudingi. Laikydamiesi mažesnio kaloringumo dietos, turite sutelkti dėmesį į maistą, kuris taip pat suteikia jūsų kūnui vitaminų, reikalingų tinkamai mitybai. Jei manote, kad jums gali trūkti maistinių medžiagų ir tai daro įtaką jūsų svoriui, pasitarkite su gydytoju ir aptarkite maisto papildų poreikį.

Vitaminas A ir metabolizmas

Šis riebaluose tirpus vitaminas vaidina svarbų vaidmenį reguliuodamas skydliaukės hormonus, o negaunant pakankamai vitamino A jūsų mityboje, tai susiję su sumažėjusiu šių hormonų kiekiu organizme. Skydliaukės hormonai reguliuoja, kaip jūsų kūno ląstelės sunaudoja energiją, o tai daro įtaką jūsų metabolizmui. Kai skydliaukės hormonų lygis yra per žemas, jūsų kūno dalys sulėtėja, ir dėl to gali sumažėti jūsų metabolizmas.

Įtraukite į savo racioną vitaminu A turtingą maistą, kad jūsų medžiagų apykaita vyktų gerai, įsitikinkite, jog gausite rekomenduojamą dienos normą (DN). Ši maistinė medžiaga gali būti toksiška tik vartojama labai dideliais kiekiais per ilgą laiką.

Yra daug mažai kalorijų turinčių maisto produktų, kuriuose gausu maistinių medžiagų ir kuriuos reikia įtraukti į jūsų svorio metimo dietą. Kai kurie maisto produktai, kuriuose yra daugiausia vitamino A:

 • Virtos tuno filė 170g. (143% DN)
 • Vienas puodelis virto sviestinio moliūgo (127% DN)
 • Vidutinio dydžio kepta saldi bulvė (122%  DN)
 • Vienas puodelis virtų špinatų (105%  DN)
 • Vidutinio dydžio morka (44% DN)

Vitaminas D ir svorio metimas

Mažas vitamino D kiekis labiau būdingas nutukusiems žmonėms, teigiama apžvalginiame tyrime. Nors ryšys tarp vitamino D ir nutukimo nėra aiškus, mokslininkai teigia, kad vitaminas D gali vaidinti vaidmenį reguliuojant riebalų masę, o tai gali prisidėti prie svorio augimo ir nutukimo.

Buvo nagrinėjamas vitamino D papildų poveikis svorio netekimui antsvorio turinčių ir nutukusių moterų grupėje. Nustatyta, kad po šešių šio režimo savaičių svoris, kūno masės indeksas (KMI), juosmens ir klubų apimtis žymiai sumažėjo. Tačiau tyrėjai taip pat pažymėjo, kad ryšys tarp vitamino D ir tokių lipidų profilių, kaip kraujospūdis ir glikemijos indeksai, nėra aiškus, todėl vis dar reikia atlikti daugiau tyrimų.

Kitame tyrime nustatyta, kad nutukę dalyviai, vartojantys kalcį ir vitaminą D, prarado daugiau kūno riebalų, laikydamiesi dietos su mažiau kalorijų, nei tie, kurie nevartojo jokių papildų.

Norėdami pagerinti vitamino D kiekį, būtinai leiskite laiką saulėje (žinoma, naudodamiesi kremais nuo saulės) ir į savo racioną pridėkite įvairių vitaminų D turinčių maisto produktų. Šie maisto produktai turi nemažai vitamino D:

 • Virtos lašišos filė 170g.  (142% DN)
 • Stiklinė (~480ml) nenugriebto riebaus pieno (32% DN)
 • Kietai virtas kiaušinis (6% DN)

Vitaminas C treniruotėms

Atliktame tyrime nustatyta, jog suvartojant daugiau magnio kartu su kitais vitaminais, kuriuose gausu antioksidantų, pavyzdžiui, A, C ir E, ir tai gali padėti sumažinti jūsų KMI ir juosmens apimtį. Jei negaunate pakankamai vitamino C iš  maisto produktų ir treniruojatės, jums gali būti sunkiau prarasti riebalus nei tiems, kurie gauna pakankamai vitamino C.

Nors vitaminas nėra toksiškas, labai didelės dozės gali sukelti viduriavimą, pykinimą ir vėmimą. Todėl neviršykite rekomenduojamos dienos normos.

Keli geri vitamino C šaltiniai yra vienoje stiklinės porcijoje šių vaisių ir daržovių:

 • Paprikos (211% DN)
 • Kiviai (185% DN)
 • Braškės (108% DN)
 • Apelsinai (106% DN)
 • Brokoliai (90% DN)
 • Pomidorai (61% DN)

B Vitaminai energijai

B grupės vitaminai sudaro aštuonių vandenyje tirpių vitaminų grupę, kurie vaidina svarbų vaidmenį metabolizuojant maistą į energiją.

Kadangi jie yra būtini jūsų metabolizmo komponentai, galite pamanyti, kad gavę daugiau B grupės vitaminų savo mityboje paspartinsite medžiagų apykaitą ir tai padės mesti svorį. Tačiau taip nėra. Kadangi jie tirpsta vandenyje, jūsų kūnas nesugeba laikyti B grupės vitaminų, o visas jų perteklius, kurio jums nereikia, pašalinamas su šlapimu.

Tačiau įsitikinkite, kad gaunate užtektinai  B grupės vitamino, tai gali padėti kontroliuoti apetitą ir palaikyti energijos lygį. Šio vitamino galima rasti įvairiuose maisto produktuose, įskaitant:

 • 170g.  kiaulienos pjausnyje (96 % DN iš B1)
 • 170g.  virtos geltonojo tuno filė (234% DN iš B3)
 • Vienas puodelis virtų pievagrybių (104% DN iš B5)
 • 170g.  virtos laukinės lašišos filė (94% DN iš B6)

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *