Kaip prisiversti sportuoti, kai neturite motyvacijos?

Mes žinome, kad turėtume sportuoti, bet ką iš tikrųjų norime padaryti, tai pagulėti ant sofos. Ir kartais … laimi sofa. Motyvacija gali būti kėblus dalykas. Net tada, kai žinome, kad fizinė veikla mums bus naudinga, kartais turime įtikinti save, kad ja užsiimtume! Štai keletas motyvavimo strategijų kurios gali padėti:

Pagalvokite, kodėl? 

Kodėl norite sportuoti? Ar kad būtumėte stipresni? Galbūt tai sumažins kūno riebalus arba padidins liesą raumenų masę. Galbūt taip turėsite ištvermės ir energijos žaisti su vaikais –  nepervargę ir nesusižeisdami. Galiausiai tai padės geriau miegoti naktį. Skirkite sau porą minučių, kad pagalvotumėte kodėl verta pasirinkti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą. 

Pagalvokite, kaip jausitės, kai viskas baigsis

Kai mąstome apie treniruotę, yra tikimybė, kad jaučiatės šiek tiek pasyvūs. Tačiau kai prisiminsite, kokie energingi ir savimi besididžiuojantys jaučiatės po treniruotės, to turėtų pakakti prisiversti pajudėti.

Skirkite 5 minutes

Kai tikrai nesinori treniruotis, nustatykite laikmatį 5 minutėms ir pradėkite sportuoti. Pasakykite sau: “Kai praeis 5 minutės ir vis tiek nesinorės sportuoti toliau, sustosiu”. Pamatysite jog 100% norėsite tęsti. Dažnai tiesiog reikia prisiversti pradėti.

Peržiūrėkite savo treniruotes

Jei nesijaučiate motyvuotas savo sporto rutinos, yra didelė tikimybė, kad verčiate save daryti per daug arba daryti tai, kas jums nebūtinai patinka. Bėgimo takelis yra puikus pavyzdys. Jei nekenčiate bėgimo takelio, niekaip nepajusite motyvacijos ant jo lipti ir paspausti starto mygtuką. Taigi, pamirškite bėgimo takelį! Darykite ką nors kito, kas jums patinka, pavyzdžiui, vaikščiokite ar bėgiokite lauke, lankykite mėgstamą šokių pamoką, ir pan. Yra tiek daug fitneso variantų – išsirinkite vieną, kuris jums tikrai patinka, atsiras didelė tikimybė, kad sportuosite daug dažniau, užuot galvodami kaip neturite motyvacijos treniruotėms. Be to, įsitikinkite, kad jūsų kūno rengybos planas yra subalansuotas ir apima bent 1-2 laisvas dienas kiekvieną savaitę. Kai esate pervargęs, labai sunku jaustis motyvuotam, nes jūsų kūnas sako, kad jam reikia pertraukos.

Nustatykite sau nedidelius tikslus ir prizus.

Užsibrėžkite mėnesio tikslus pvz.: „Aš treniruosiuosi 3 kartus per savaitę visą mėnesį“, o kai pasieksite savo tikslą, palepinkite save Spa procedūromis, masažu, galbūt nauju drabužiu ar kuo kitu, tai neturi būti kažkas didelio tiesiog mažas prizas, kad įdėjote darbo, pastangų ir išlikote nuoseklus.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *