5 širdies priepuolio atpažinimo požymiai likus mėnesiui, kol jis iš tikrųjų įvyksta

Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad tik po akimirkos sužinosite, kad patiriate širdies priepuolį jei jis iš tikrųjų vyksta. Bet kas būtų, jei jūsų kūnas bandytų jums pasakyti apie jūsų rizikos faktorių ir bet kokius širdies kraujo tiekimo sutrikimus, kol šis mirtinas priepuolis dar neįvyko?

Nors kai kurie širdies priepuoliai yra staigūs ir atrodo, be perspėjimo, kiti patiria širdies priepuolį po to, kai jų kūnas palaipsniui rodo požymius ir simptomus.

Širdies priepuolio atpažinimas likus mėnesiui iki jo:

Nepamirškite savo sveikatos ir nerizikuokite nereikalinga žala, kuri gali būti mirtina. Klausykite šių bendrų kūno požymių, kurie leis jums žinoti apie galimą širdies priepuolį prieš mėnesį.

1. Skrandžio sutrikimai

Nors lengva nurašyti pilvo skausmus dėl mitybos pasirinkimo ar skrandžio gripo, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į staigius pykinimo, vėmimo ar bendrų skrandžio negalavimo atvejus.

Skrandis ir širdis turi labai sudėtingą ryšį. Taigi, kai jūsų skrandyje prasideda nerimo požymiai, tai gali būti ir širdies problemos indikacija.

Kūno nervai keliauja per stemplę ir prieš pasiekdami skrandį jie skleidžia nervines skaidulas į širdį. Šie veiksniai gali sukelti pykinimą ir nepagrįstą vėmimo ar skrandžio skausmo priepuolį.

2. Didžiulis nuovargis

Neretai laikas nuo laiko pasijuntame pervargę, ypač šiuolaikinėje sparčiai einančioje visuomenėje. Bet jei jaučiate staigų nepaaiškinamo nuovargio ir silpnumo jausmą, tai gali būti ženklas kažko daug sunkesnio, nei jūsų kasdienis stresas.

Paprastos užduotys, tokios kaip –  nusiprausti po dušu ar pakloti lovą, būsimam širdies smūgio aukai gali atrodyti kaip didžiulė veikla. 

Jei jaučiate nuovargio jausmą, kurio nesukelia jokia fizinė veikla ar neįprastas stresas, atkreipkite dėmesį į tai, ką jūsų kūnas bando jums pasakyti. Kadangi nuovargis yra vienas iš svarbiausių įspėjamųjų ženklų, atsirandančių prieš širdies priepuolį, apsvarstykite galimybę planuoti vizitą su savo gydytoju, kad pašalintumėte rimtesnes problemas.

3. Oro trūkumas

Dusulys yra problema, kurią daugelis širdies priepuolio pacientų supranta patyrę dar iki priepuolio.

Gali atrodyti, kad jūs sunkiai atgaunate  kvapą, net kai atliekate paprastą kasdienę veiklą ar tiesiog sėdite. Širdies sutrikimai gali paveikti jūsų kraujyje tekančio deguonies lygį ir apsunkinti net ir lengvą kvėpavimą. Tai gali paskatinti jus kasdien patirti svaigulį ir dusulį likus keliomis savaitėmis iki širdies smūgio.

4. Miego sutrikimai

Jei pastebite, kad užmiegate prie pietų stalo – ar kitur, tai gali būti jūsų kūno būdas pasakyti, kad kažkas negerai. O jei turite priešingą problemą ir kenčiate nuo nemigos, tai taip pat galite laikyti įspėjamuoju ženklu.

Miego sutrikimai gali būti kūno deguonies lygio sutrikimo dėl širdies ligų ar šios gyvybiškai svarbios arterijos komplikacijų požymis. Jei anksčiau jūsų miegas buvo reguliarus ir gilus, tačiau dabar miegate neramiai ar turite problemų miegodami, tai gali būti subtilus įspėjimas apie jūsų organizme vykstančius pokyčius.

5. Krūtinės skausmas

Ar kada nors patyrėte staigų krūtinės skausmo periodą ir netrukus po to kūnas normalizavosi? Dauguma pacientų gali jausti spaudimą ar bendrą skausmą krūtinės srityje mėnesį prieš širdies priepuolį.

Tačiau daugelis pacientų lengviau atsikvėpia, kai diskomfortas praeina ir tai neatrodo rimtesnė problema. Tačiau tai nereiškia, kad jūsų kūnas nesistengia jums pasakyti apie rimtą jūsų kūno problemą.

Jei jaučiate, sunkumą ant krūtinės arba pradedate jausti neįprastą pojūtį širdyje, nedelsdami pasitikrinkite pas savo sveikatos priežiūros gydytoją.

IŠVADOS:

Kai pradėsite stebėti savo kūną ir įsiminsite ankstyvuosius įspėjamuosius ženklus, rodančius galimą širdies problemą, tai galės jums padėti imtis būtinų prevencinių priemonių, kurios gali padėti išgelbėti jūsų gyvybę.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *