Dešinės pusės nugaros skausmas. Kas tai gali būti?

Nugaros skausmas gali būti nepakeliamas. Kadangi tai yra mūsų centrinė kūno dalis, kai pradeda skaudėti nugarą, tai gali paveikti viską. Tai gali apsunkinti vaikščiojimą, būti sunku sėdėti ir net gulėti. Tai gali tapti problema padaryti ką nors įprasto, kaip susirišti batų raištelius. Kai kuriais atvejais juosmens skausmas jaučiamas daugiausia dešinėje pusėje, o ne tolygiai plinta per nugarą.

Kas sukelia apatinės nugaros dalies skausmus dešinėje pusėje? Kodėl skausmas yra tik dešinėje, o ne kairėje pusėje? Šiame straipsnyje jūs suprasite galimas nugaros skausmų priežastis dešinėje pusėje, padedant nustatyti diagnozę ir galimą gydymą.

Kas sukelia dešinės pusės nugaros skausmą?

Dalis problemų, susijusių su nugaros skausmais dešinėje pusėje yra ta, kad gali būti net kelios priežastys, kodėl šis skausmas egzistuoja. Tai gali būti tokia paprasta pirežastis kaip raumenų įtampa arba tokia sudėtinga kaip degeneracinis diskas. Mes sudarėme dažniausiai pasitaikančių priežasčių sąrašą.

Dažniausios dešinės pusės nugaros skausmo priežastys yra šios:

  • Raumenų, raiščių ir (arba) sausgyslių, kurie supa ir palaiko stuburą (bendrai vadinamus minkštaisiais audiniais), pažeidimai.
  • Problemos su stuburo struktūromis, tokiomis kaip briaunų sąnariai ar tarpslanksteliniai diskai.
  • Ligos, turinčios įtakos nugaros, pilvo ar dubens srities vidaus organams.

SVARBU: Kreiptis į gydytoją rekomenduojama, jei dešinės nugaros skausmas tęsiasi arba sustiprėja po kelių dienų arba staiga atsiranda stiprus skausmas.

Dauguma juosmens skausmų atvejų atsiranda dėl nedidelių apatinės nugaros dalies raumenų ir raiščių sužalojimų. Kūnas paprastai yra gerai pasirengęs atsinaujinti nuo tokio tipo traumų. Nors pradinis skausmas dėl raumenų įtampos gali būti nemažas, per kelias ateinančias dienas ar savaites jis yra linkęs nuslūgti.

Dešinės pusės nugaros skausmas ir svarbūs simptomai

Kai kuriais atvejais skausmas apatinėje nugaros dalyje gali būti rimtos būklės, kuriam reikia sveikatos priežiūros specialisto apžiūros. Pvz., Šios potencialiai rimtos būklės, dešinės nugaros skausmas gali būti kaip vienas iš jų simptomų:

Apendicitas

Ši būklė atsiranda, kai apatinėje dešinėje pilvo pusėje esančiame apendikse atsiranda uždegimas. Tai gali sukelti stiprų nugaros skausmą, bei skausmą dešinėje pilvo pusėje. Simptomai gali pasireikšti pykinimu, vėmimu ar karščiavimu, staiga arba palaipsniui.

“Arklio uodegos” sindromas

Ši būklė atsiranda, kai pastebimai prarandama neurologinių elementų (nervų šaknų) funkcija. Nervinės šaknys, išeinančios iš nugaros kanalo dugno apatinėje nugaros dalyje yra suspaustos ir uždegiminės. Simptomai gali skirtis priklausomai nuo sindromo, tačiau paprastai jie apima tam tikrą žarnyno disfunkciją, taip pat ūmų skausmą, silpnumą, tirpimą ar dilgčiojimą apatinėje kūno dalyje.

Pilvo aortos aneurizma

Aneurizma pilvo srityje reiškia pilvo aortos plyšimą. Simptomai paprastai yra staigus pilvo ir juosmens skausmas, bei žemo kraujospūdžio simptomai, tokie kaip alpimas ar pykinimas.

Osteomielitas

Tai yra stuburo infekcija. Paprastai skaudės nugarą kartu su karščiavimu. Papildomi simptomai gali būti svorio kritimas, paraudimas ar paburkimas aplink stuburą.

SVARBU: Paprastai patartina kreiptis į gydytoją, jei nugaros skausmas yra stiprus iki kasdienių funkcijų nutraukimo pvz.: Vaikščiojimo, stovėjimo ar miego, arba jei stiprus nugaros skausmas pasireiškia staiga ir neatrodo, kad vaistai ir poilsis padeda jį sumažinti.

Dešinės nugaros skausmas: stuburo audiniai ir struktūra

Dešinės pusės juosmens skausmas dažniausiai atsiranda dėl stuburo struktūrų, tokių kaip nugaros raumenų, juosmens tarpslankstelinių diskų ar briaunų sąnarių pažeidimo ar sužalojimo. Nors šių struktūrų problemos labiau sukelia skausmą nukreiptą aplink stuburą, gali būti, kad skausmas jaučiamas daugiausia arba visiškai vienoje stuburo pusėje.

Raumenų įtampa dešinėje juosmens srityje:

Raumenų įtampa yra dažniausia juosmens skausmo priežastis ir gali atsirasti dešinėje pusėje.

Tipiški simptomai yra:

  • Judesio apribojimai (tokie judesiai kaip lenkimasis į priekį ar pasukimas į šoną gali būti skausmingas arba neįmanomas).
  • Dešinės pusės nugaros jautrumas ar patinimas.
  • Raumenų spazmai apatinėje nugaros dalyje.
  • Skausmas, kuris sušvelninamas uždėjus ledo maišelį.
  • Skausmas bent iš dalies sumažėja vartojant nereceptinius vaistus, tokius kaip ibuprofenas ar paracetamolis.
  • Skausmas didėja išlipant iš lovos ar sėdint.

Dauguma raumenų patempimų atsiranda dėl palyginti lengvų sužalojimų, pavyzdžiui, keliant pirkinių krepšį. Raumenų įtampa taip pat gali atsirasti dėl smūgio traumos, pavyzdžiui, traumos sportuojant ar automobilio avarijoje. Daugeliui raumenų įtampos atvejų nereikia medicininės pagalbos, o žmogus pradeda jaustis geriau per kelias savaites.

Dažniausios būklės, kurios gali rodyti simptomus dešinėje nugaroje, yra:

Juosmens disko išvarža

Disko pažeidimas tarp dviejų slankstelių gali sukelti išvaržą dešinėje stuburo pusėje. Išvaržos diskas gali sukelti juosmens skausmą dėl uždegimo šioje srityje. Įprasta, kad skausmas dažniausiai spinduliuoja į dešinį sėdmenį ar koją, tačiau tai ne visada įvyksta.

Osteoartritas

Dešinės pusės juosmens srities sustingimas, diskomfortas ir paburkimas yra galimi artrito simptomai, turintys įtakos stuburo sąnariams.

Stuburo stenozė

Stuburo kanalas gali susiaurėti dėl išvaržos disko, kaulo atšakos ar kitokio tipo obstrukcijos, dėl ko skauda nugarą ir sėdmenis, bei dešinę koją.

Sakroiliakinio sąnario disfunkcija

Sakroiliakiniai sąnariai jungia dubens kaulus su stuburo pagrindu. Jei dešinės dubens pusės kryžkaulio sąnarys juda per daug arba per mažai, skausmas jaučiamas juosmens srityje dešinėje pusėje arba dešiniajame klube.

Ankilozuojantis spondilitas

Ši uždegiminė būklė gali kilti iš kryžkaulio sąnario, o pirmieji ankilozuojančio spondilito požymiai gali būti apatinės nugaros dalies arba dešiniojo klubo skausmai. Ilgą laiką dėl ankilozuojančio spondilito stuburo sąnariai ir slanksteliai gali susilieti ir apriboti stuburo judėjimą.

SVARBU: Šių stuburo problemų gydymas gali skirtis, atsižvelgiant į paciento būklę ir pasireiškiančių simptomų sunkumą. Yra daugybė įvairių gydymo galimybių, pavyzdžiui, šalčio ar karščio vartojimas, skausmą malšinantys vaistai, kineziterapija, injekcijos ar chirurgija. Efektyvaus gydymo paieška dažnai gali būti bandymų ir klaidų procesas, o idealus gydymo derinys laikui bėgant gali pasikeisti.

Retesnės dešinės pusės nugaros skausmo priežastys:

Degeneracinė spondilolistezė

Degeneracinė spondilolistezė atitinka pažengusią stuburo juosmeninės dalies degeneracinio proceso stadiją ir paprastai siejama su amžiumi. Ši būklė gali daryti spaudimą apatinės nugaros dalies raumenims, kurie palaiko stuburą, ir gali suspausti nervų šaknis, bei sukelti nugaros skausmus, paprastai skausmas eina nuo sėdimojo nervo iki dešinės kojos.

Lėtinio skausmo simptomas

Fibromialgija ir miofascialinis skausmo sindromas yra lėtinės skausmo būklės, sukeliančios viso kūno raumenų ir kaulų skausmus, bei galinčios sukelti koncentruotą skausmą vienoje apatinės nugaros pusės dalyje. Kiti simptomai yra jautrumas tam tikrose vietose, vadinamieji trigeriniai taškai, taip pat nuolatinis nuovargis.

Stuburo navikas

Stuburo vėžys nėra dažnas ir dauguma stuburo navikų atsiranda jiems prasidėjus kitur organizme. Jei navikas spaudžia dešinę stuburo pusę arba spaudžia nervinę šaknį dešinėje, gali atsirasti nugaros skausmas dešinėje.

SVARBU: Kai kurias ligas gali būti sunkiau diagnozuoti nei kitas. Jei asmeniui simptomai pasireiškia ilgą laiką ir jie prasideda, praeina arba blogėja, gali būti naudinga išsamiai žymėtis, kada ir kaip simptomai pasireiškia.

Dešinės nugaros pusės skausmas iš vidaus organų

Yra keletas galimų dešinės nugaros skausmų, atsirandančių iš pilvo, dubens ar vidurio nugaros srities organų. Skausmas gali prasidėti nuo vidaus organo uždegimo ar dirginimo, arba tai gali būti organo infekcijos požymis.

Inkstų problemos

Inkstų akmenų ir inkstų infekcijos simptomai gali būti labai panašūs. Abu gali sukelti juosmens skausmus tik vienoje pusėje, sukelti pykinimą, vėmimą ir skausmą šlapinantis. Šlapinimosi sunkumai paprastai atsiranda dėl akmenų judėjimo per šlapimo sistemą ir šlapime gali pasirodyti kraujas. Dešiniojo inksto infekcija gali sukelti karščiavimą ir uždegimą.

Opinis kolitas

Šiai uždegiminei žarnyno ligai būdingas nuolatinis storosios žarnos uždegimas, dar vadinama gaubtine žarna. Dažni pilvo spazmai, kuriuos sukelia opinis kolitas, gali sukelti nugaros skausmus apatinėje nugaros dalyje. Kiti simptomai yra lėtinės virškinimo problemos, tokios kaip viduriavimas, tiesiosios žarnos skausmas, svorio kritimas ir nuovargis.

Apendicitas

Apendiksas yra apatinėje dešinėje pilvo pusėje. Jei apendiksas turi uždegimą ar plyšo, tai gali sukelti simptomus, įskaitant dešinės nugaros skausmą. Tipiškas apendicito atvejis yra staigus pilvo skausmo atsiradimas apatinėje pilvo dalyje dešinėje pusėje. Galimi papildomi simptomai yra karščiavimas, pykinimas, vėmimas ir skausmas juosmens srityje.

Ginekologinės ligos

Moterims dėl dubenyje esančių reprodukcinių organų gali atsirasti nugaros skausmas juosmens srityje. Pavyzdžiui, endometriozė yra dažna būklė, dėl kurios dubens srityje gali atsirasti ūmus skausmas, kuris gali persiduoti į dešinę nugaros pusę.

Fibroma yra audinių masė, auganti gimdoje ir aplink ją, gali sukelti nugaros skausmus dešinėje pusėje. Kiti fibromos simptomai yra nereguliarios menstruacijos, dažnas šlapinimasis ir skausmas lytinio akto metu.

Nėštumas

Dešinės nugaros ir apskritai apatinės nugaros dalies skausmai dažniausiai būna nėštumo metu, kai kūdikis vystosi. Daugeliui moterų naudinga rasti skausmo malšinimo metodus, tokius kaip poilsis, mankšta, tempimas ir papildomos terapijos.

Rečiau pasitaikančios vidaus organų dešinės nugaros pusės skausmo priežastys

Šie simptomai gali būti dažni, tačiau rečiau skauda nugaros apačioje dešinėje pusėje.

Tulžies pūslės uždegimas

Tulžies pūslės uždegimą dažniausiai lydi virškinimas, ypač po valgio. Tulžies pūslės uždegimas dažniausiai sukelia pilvo ir nugaros skausmus dešinėje.

Kepenų problemos

Su kepenimis susijusį dešinės nugaros skausmą gali sukelti uždegimas (hepatitas), pūliniai (abscesas) ar randai kepenyse (cirozė). Pagrindiniai kepenų problemų simptomai yra pilvo skausmas dešinėje, nugaros skausmas, nuovargis, pykinimas ir blogas apetitas.

SVARBU: Jei įtariate, kad minėtos sąlygos yra priežastis, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją

Kaip natūraliai gydyti juosmens skausmus?

Jei kamuoja nugaros skausmas, ypač skausmas apatinėje nugaros dalyje, yra keletas natūralių sprendimų, kurie gali būti naudojami šiam skausmui gydyti ir galbūt pačiai priežasčiai.

Prieš pradėdami atkreipkite dėmesį, kad jei kamuoja nugaros skausmai, pirmiausia pasitarkite su gydytoju, kad būtų nustatyta diagnozė. Nors šie natūralūs sprendimai jums gali pasiteisinti, geriausia žinoti, kokia yra problema, kad galėtumėte naudoti tinkamą gydymą. Be to, jei tai yra kažkas panašaus į vėžį ar degeneracinę disko ligą, jums reikės profesionalios priežiūros, užuot gydantis pačiam.

Poilsis

Atrodo taip akivaizdu, bet kai gyvenimas toks užimtas, daugelis žmonių gali ignoruoti šią rekomendaciją.

Daugeliui nugaros skausmų problemų lengviausias natūralus sprendimas yra pailsinti nugarą. Dieną ar dvi nekelkite nieko sunkaus ir bandykite apriboti nugaros judesius. Patogiai įsitaisykite, skaitykite knygą ar žiūrėkite TV laidą. Tai gali leisti jūsų nugaros raumenims atsipalaiduoti ir atitaisyti galimą žalą. Tačiau neturėtumėte ilsėtis ilgiau nei dieną ar dvi.

Ledas

Kartais gali padėti ledas, uždedant ant skausmingos vietos. Ledas gali sumažinti kraujo tekėjimą į skausmingą vietą ir padėti sumažinti patinimą. Geriausias ledo pritaikymo būdas yra 20 minučių trukmės užsiėmimai.

Šiluma

Šiluma gali padėti atsipalaiduoti raumenims, kurie gali sukelti skausmą. Derinant tai su ledu, galima padaryti stebuklų. Išbandykite 20 minučių ledo, po to – 20 minučių šilumos.

Lengvi pratimai ir tempimai

Kelias dienas pailsinus nugarą, lengva mankšta ir tempimo pratimai gali būti naudingi. Tai gali padėti atpalaiduoti raumenis ir išlaikyti jų veikimą. Venkite atlikti veiksmus ar judesius, kurie gali sužeisti. Be to, būkite atsargūs mankštindamiesi dėl nugaros skausmų, jei ją pradeda skaudėti, nustokite. Jei manote,  kad tai nepadeda kreipkitės į gydytoją, tai tikriausiai ženklas, kad jūsų nugaros problemos yra ne tik įsitempę raumenys.

IŠVADA: Neignoruokite dešinės pusės nugaros skausmo. Nugaros ir apatinės nugaros dalies skausmus natūraliai galima gydyti su ledu, tempimo pratimais ir poilsiu. Bet jei yra tikimybė, kad tai gali būti kažkas rimčiau, nei nedideli raumenų ar raiščių sužalojimai, pasitarkite su gydytoju.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *