Augalinis pienas: kaip išsirinkti sau tinkamiausią

Ar dėl daugybės pieno alternatyvų pasirinkimų svaigsta galva? Jei taip, tai tikriausiai dėl to, kad pastaraisiais metais atsirado vis daugiau augalinio pieno naujovių. Turint tiek daug naujų pasirinkimų, sunku žinoti, kas jums tinka. Nuo migdolų, sojos ir ryžių pieno iki kanapių ir žirnių pieno – ko reikėtų ieškoti, bei ko vengti augalinio pieno produktų pasirinkime.

Migdolų pienas

Pliusai: Mažai kalorijų ir 50% daugiau kalcio, nei karvės piene, migdolų pienas turi daug ką pasiūlyti. Jis unikalus tuo, kad turi vitamino E, galingo antioksidanto, kuris, kaip įrodyta, padeda palaikyti jūsų širdies ir smegenų sveikatą. Vienoje stiklinėje nesaldinto migdolų pieno yra 30 kalorijų, 2,5g. riebalų, 0g. sočiųjų riebalų, 1g. baltymų, 45% DN (dienos normos) kalcio, 25% DN vitamino D ir 20% DN vitamino E. Migdolų piene taip pat yra riboflavino, vitamino B12 ir cinko.

Minusai: Migdolai yra medžių riešutai, todėl netinka kai kuriems žmonėms, turintiems alergiją riešutams. Taip pat vienoje stiklinėje yra tik 1g. baltymų, kai stiklinėje karvės pieno yra 8g. baltymų.

Kanapių pienas

Pliusai:  Taip, kanapių pienas gaminamas iš to paties augalo sėklų, iš kurio gaminama ir marihuana (tačiau tokio poveikio jis nesuteiks). Kanapių pienas siūlo omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštis ir pateikia 10 nepakeičiamų amino rūgščių, todėl yra geras vegetariškas sveikų riebalų šaltinis. Vienoje stiklinėje yra 100 kalorijų, 6g. riebalų, 0,5g. sočiųjų riebalų, 2g. baltymų, 30% DN kalcio, 25% vitamino D, 25% DN riboflavino, 25% vitamino B12. Kanapių piene taip pat yra fosforo ir magnio.

Minusai: Stiklinėje kanapių pieno yra tik 2 gramai baltymų.

Žirnių pienas

Pliusai: Neseniai žirnių pienas papildė vis didėjantį ne pieno produktų pasirinkimo variantų lentyną, jame yra tas pats baltymų kiekis kaip ir karvės piene – 8g. vienoje stiklinėje. Taip pat daug kalcio, vitamino D, geležies ir DHA omega-3 riebalų rūgščių. Be to, kai kurie preliminarūs tyrimai su žirnių baltymų pagrindu pagamintais gėrimais rodo, kad jie gali sustiprinti sotumo jausmą. 

Minusai: Kai kuriose žirnių pieno gėrimuose gali būti iki 150 kalorijų ir 17g. cukraus vienoje stiklinėje.

Sojų pienas

Pliusai: Daug baltymų turintis sojos pienas daugeliui gali būti tinkamas augalinio pieno pasirinkimas. Vienoje stiklinėje yra 110 kalorijų, 4,5g. riebalų, 0,5g. sočiųjų riebalų, 8g. baltymų, 45% DN kalcio ir 30% DN vitamino D. Dėl skonio ir tekstūros jis idealiai tinka kokteiliams, valgyti su dribsniais ir daugeliui kitų receptų, kuriems dažniausiai reikėtų karvės pieno.

Minusai: Kai kurių gamintojų sojos pienas ar sojos pieno gėrimai gali turėti daugiau nei 130 kalorijų ir 17g. vienoje stiklinėje – dėl to visada perskaitykite etiketės sudėtį.

Ryžių pienas

Pliusai: Ryžių piene nėra pieno ir riešutų, todėl tai puikus pasirinkimas visiems, turintiems šias alergijas. Vienoje stiklinėje yra 120 kalorijų, 2g. riebalų, 0g. sočiųjų riebalų, 1g. baltymų, 30% DN kalcio, 25% vitamino D, 25% DN vitamino B12. Ryžių pienas taip pat suteikia fosforo.

Minusai: Ryžių piene yra mažai baltymų, vienoje stiklinėje tik 1g.

Esmė:

Augalinis pienas gali būti gera pieno pieno alternatyva, tačiau nemanykite, kad visi jie yra naudingi. Pasirinkite tuos, kuriuose yra mažiausiai pridėtinio cukraus ir sočiųjų riebalų, bei tuos kurie turi maistinių medžiagų, esančių pieno produktuose – baltymų, kalcio ir vitamino D.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *