Kas iš tikrųjų nutinka jūsų kūnui, jei kiekvieną vakarą išgeriate taurę vyno

Jei kiekvieną vakarą atsisėdate vakarieniauti ar žiūrite filmą ant sofos su taure vyno, šis įprotis gali būti netgi naudingas jūsų sveikatai. Tačiau yra keletas įspėjimų, todėl skaitykite toliau.

Daugiau nėra geriau, taigi, jei šiuo metu geriate vyną, geriau išgerti tik vieną taurę per dieną moterims ir dvi – vyrams. Nacionalinis sveikatos institutas apibūdina vyno (turintį apie 12% alkoholio) porciją kaip 150ml.

Svarbu žinoti, kad didžioji dalis su vynu susijusios naudos sveikatai priskiriama raudonam vynui – ne baltajam vynui ar rožiniam vynui. Raudonajame vyne yra polifenolio, vadinamo resveratroliu, kuris yra pagrindinis raudonojo vyno tyrimų “variklis”. Taigi, kas nutinka jūsų kūnui, kai kiekvieną dieną gurkšnojate raudoną vyną?

Jūsų žarnynas

Jei negalvojate apie tai, kaip pagerinti savo žarnyno sveikatą, dabar tinkamas laikas pradėti. Kuo daugiau tyrimų atlikta apie žarnyną ir jo poveikį bendrai sveikatai, tuo svarbesnis jis tampa. Atrodo, kad įvairaus dydžio mikrobiomas yra gyvybiškai svarbus tokių ligų kaip žarnyno uždegimas, nutukimas, vėžys ir autoimuninės ligos prevencijai ir gydymui.

Pasirodo, raudonas vynas gali prisidėti prie padidėjusios žarnyno mikrobiomo įvairovės. Tyrėjai tyrę dvynius, pastebėjo, kad tie, kurie gėrė raudonąjį vyną, net kartą per porą savaičių, turėjo didesnę mikrobiotos įvairovę nei tie, kurie negėrė raudonojo vyno. Verta paminėti, kad baltasis vynas turėjo mažesnį (tačiau vis dar teigiamą) poveikį, tačiau tyrėjai nerado to paties ryšio su alumi ar kitais alkoholiniais gėrimais.

Šis tyrimas neįrodo, kad raudonajame vyne esantys polifenoliai gali tiesiogiai padidinti jūsų žarnyno mikrobiomos įvairovę, tačiau tai gali suteikti pranašumo jūsų žarnynui.

Jūsų širdis

Daugiausia įrodymų, patvirtinančių raudonojo vyno naudą sveikatai, sukasi apie širdį. Taip, pagal apžvalas yra ryšys tarp mažo ir vidutinio raudonojo vyno vartojimo ir sumažėjusios širdies ligų rizikos. Antioksidantinės ir priešuždegiminės savybės priklauso raudonojo vyno polifenoliams, įskaitant resveratrolį. Juolab, kad raudonasis vynas yra susijęs su mažesniu 2 tipo diabetu ir cholesterolio sumažėjimu.

Ekspertai pabrėžia, kad jie vis dar skeptiškai nusiteikę, nurodydami, kad raudonojo vyno ir širdies sveikatos naudos tyrimai rodo asociacijas, o ne priežasties ir pasekmės ryšį. Taip pat gali būti, kad tie, kurie išgeria vieną taurę raudonojo vyno per dieną, užsiima ir kitokiais širdžiai naudingais dalykais, pavyzdžiui, valgo sveiką maistą ir yra aktyvūs.

Vykdomi tyrimai, kurių tikslas – įtvirtinti mąstymą apie širdžiai naudingą raudonojo vyno naudą, tačiau aišku viena: tyrimai nukreipti raudonojo vyno naudai.

Jūsų psichinė sveikata

Prieš jausdami, kad užsitarnavote gurkšnoti 150ml vyno taurę vakare, reikia įvertinti keletą dalykų, susijusių su vynu ir psichine sveikata.

Tyrime, dalyviai, kurie gėrė nuo dviejų iki septynių vyno taurių per savaitę, turėjo mažesnę tikimybę susirgti depresija – tai gera žinia. Vis dėlto tyrimas vyko daugiau nei septynerius metus ir tyrėjai nustatė, kad gausus alkoholio vartojimas susijęs su didesne depresijos rizika ir kad moterys dažniau sirgo depresija –  tai nėra gera žinia.

Nepamirškite jog norma yra viena taurė per dieną moterims ir dvi – vyrams (taurė – 150ml)

Jūsų svoris

Nors viena taurė raudono vyno kiekvieną vakarą greičiausiai nepakenks jūsų svoriui, tai gali paskatinti kitus įpročius.

Daugeliui žmonių vyno gėrimas sukelia norą užkandžiauti. Vienoje taurėje raudonojo vyno yra maždaug 120 kalorijų, taigi per savaitę suvartosite papildomas 840 kalorijų. Jei svorio metimas ar svorio išlaikymas yra jūsų tikslas, pabandykite apsiriboti dviem – trim taurėmis vyno per savaitę.

Jei esate pasiryžęs kasdieniam įpročiui išgerti taurę vyno, bet nenorite papildomų kalorijų, pabandykite praskiesti 90ml vyno su 60ml gazuoto vandens.

Jūsų miegas

Manoma jog alkoholis turi raminamąjį poveikį, o jei išgeriate savo vyno taurę prieš pat miegą, tikriausiai pasijaučiate mieguisti. Tačiau tai nebūtinai yra gera žinia apie jūsų miego įpročius.

Sveikatos ekspertai žino, koks svarbus miegas yra imuninės sistemos veiklai ir širdies sveikatai. Vienas iš trūkumų, kurį turi taurė vyno kiekvieną vakarą, yra tai, kad tai gali turėti įtakos miego kokybei.

Dėl nedidelės dozės, tokios kaip viena taurė prieš naktį, iš tikrųjų galite užmigti greičiau, tačiau alkoholis metabolizuojamas ir pašalinamas iš jūsų kūno, todėl negalėsite ramiai išmiegoti visą naktį. 

Jūsų dantys

Kiekvieną vakarą išgerti taurę raudonojo vyno gali būti naudinga jūsų širdžiai, tačiau tai gali padaryti jūsų šypseną ne tokią ryškią.

Norėdami, kad jūsų perlinio baltumo dantys tokie ir išliktų, odontologų asociacija rekomenduoja riboti raudonojo vyno kiekį, nes jis gali dažyti dantis. Tai taikoma natūraliems dantims ir su estetiniu plombavimu.

Taigi, ką daryti raudonojo vyno mėgėjui? Apnašos sukelia dėmes, todėl įsitikinkite, jog turite gerą dantų šepetėlį, net prieš pradėdami mėgautis ta raudono vyno taure vakare galite juos išsivalyti.

Vienas dalykas, kurį reikia atsiminti

Daugumai sveikų suaugusiųjų viena 150ml raudonojo vyno porcija kiekvieną vakarą nėra blogai. Vis dėlto, jei jaučiate poreikį tą taurę papildyti dar kartą, pagalvokite apie tai ir galbūt pasikalbėkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Primename, kad neturėtumėte gerti daugiau nei vieną taurę jei esate moteris ir ne daugiau nei dvi jei esate vyras, per vakarą (taurė – 150ml). Geriant daugiau, tai gali būti ženklas, kad vartojate alkoholį kovojant su nerimu, depresija ar liūdesiu.

Jei nesate gėrėjas ar nemėgstate raudonojo vyno, valgydami raudonas ar violetines vynuoges galite gauti tuos pačius privalumus, kuriuos teikia tie raudonajame vyne esantys polifenoliai. Jūs taip pat šiek tiek padidinsite hidrataciją ir ląstelieną. 100 procentų vynuogių sulčių įpylimas į vandenį su burbuliukais taip pat gali būti gaivus ir  lengvas vakaro gėrimas.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *