Avokado nauda mūsų organizmui

Kai žmonės galvoja apie avokadus, jie dažnai pagalvoja apie gvakamolę (populiarus meksikietiškas patiekalas, kurio pagrindą sudaro avokadai), tačiau apie šį super maistą galima sužinoti daugiau.

Avokadai – auginami subtropiniame klimate, įskaitant pietų Ispaniją, Australiją, Peru, Ekvadorą, Kaliforniją, Arizoną ir Floridą. Avokadas pilnas maistinių medžiagų ir populiarus visame pasaulyje. 

Porcijoje avokado – maždaug trečdalyje vidutinio dydžio avokado – yra:

  • 80 kalorijų
  • 8 gramai riebalų (sveikieji riebalai)
  • Beveik 20 maistinių medžiagų, įskaitant kalį, vitaminą C, vitaminą K, folio rūgštį ir B grupės vitaminus.
  • Nėra cholesterolio ar cukraus

Nors beveik trys ketvirtadaliai avokado kalorijų yra gaunama iš riebalų, dauguma jų yra sveiki riebalai. Tiksliau tariant, avokade yra mononesočiųjų riebalų, kurie, kaip žinoma, mažina mažo tankio lipoproteinų cholesterolį ir, kaip manoma, padeda padidinti gerojo tipo cholesterolį, didelio tankio lipoproteinus.

Dėl šių priežasčių tyrėjai teigia, jog suvalgyti vieną avokadą per diena yra gera idėja.

Avokadas taip pat turi 60 procentų daugiau kalio nei bananas. Be to, į avokado maistinę sudėtį įeina didelis kiekis skaidulų kurios padeda sklandžiai veikti jūsų žarnynui. 

Kaip išsirinkti prinokusį avokadą? 

Pirmiausia švelniai paspauskite vaisių. Jis turėtų būti kietas iš išorės, tačiau spaudžiant turėtumėte jausti minkštumą. Venkite avokado, kurio oda yra per tamsi arba per daug minkšta. Jei planuojate suvalgyti savo avokadą po kelių dienų, rinkitės kietus ir įdėkite juos į popierinį maišelį kambario temperatūroje, bei palikite nuo dviejų iki penkių dienų, kad subręstų.

Daugelis žmonių  mėgsta prinokusį avokadą. Tiesiog perpjaukite išilgai, išimkite kauliuką, išspauskite šiek tiek citrinos ar laimo sulčių ant minkštimo, griebkite šaukstą ir ragaukite. Galite pasigaminti vieną popluliariausių receptų iš avokadų – gvakamolę.

Taip pat avokadai yra skanūs, supjaustyti skiltelėmis ant mėsainių, supjaustyti kubeliais salotoms arba dedami į tirštus kokteilius (baltyminius ar vaisių). 

1 Komentarai

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *