Geriausi maisto produktai vitamino D kiekiui padidinti

Šie vitamino D turintys maisto produktai padeda palaikyti kaulų sveikatą, tinkamą nervų ir raumenų veiklą, bei sveiką imuninę sistemą.

Kai temperatūra žemėja ir mes ”pasineriame” į jaukų sezoną – dedamės šalikus ir megztinius, gurkšnojame karštą arbatą ar kepame obuolių pyragus atsiranda didelė tikimybė, kad mes visi praleisime didelę dalį papildomo laiko patalpose, palyginti su vasara. Mes visi žinome, jog reikia kuo daugiau laiko praleisti lauke –  gryname ore, nepaisant oro sąlygų, tačiau būkime nuoširdūs: žiema yra ilga, šalta ir nelepina saulės spinduliais, kuriais taip džiaugiamės visą vasarą.

Susimąstote, ar jūsų organizmas gauna pakankamą vitamino D kiekį? Mes daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose: šis ribotas saulės spindulių poveikis taip pat gali sukelti mažesnį aktyvaus vitamino D kiekį. Vitaminas D prisideda prie sveikos imuninės sistemos, todėl svarbu rasti būdų, kaip palaikyti savo imunitetą per šį laiką.

Ką dar vitaminas D veikia organizme?

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, reikalingas sveikiems kaulams palaikyti. Jo pagrindinė funkcija yra absorbuoti kalcį ir fosforą virškinimo metu. Kalcis yra mineralas, reikalingas kaulų sveikatai palaikyti, bei nervų ir raumenų veiklai palaikyti.

Nors saulės šviesa yra dažniausiai minimas aktyvaus vitamino D šaltinis, jūsų dieta taip pat yra puikus būdas padidinti vitamino D kiekį, ypač kai laikas praleidžiamas patalpose yra ilgiausias. Vitaminas D vadinamas “saulės vitaminu”, nes jis susidaro organizme, kai jūsų oda yra veikiama UV spindulių – jų taip pat yra papilduose ir natūraliai tam tikruose maisto produktuose. Čia rasite geriausius vitamino D turinčius maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti kiekvieną sezoną:

  • Riebi žuvis – įskaitant lašišą, tuną ir sardines  yra stiprus vitamino D šaltinis.
  • Grybai –  miško gerybės yra dar vienas geras vitamino D šaltinis. Jie puikiai tinka susmulkinti salotose arba patroškinami alyvuogių aliejuje kaip garnyras.
  • Kiaušiniai ir sūris – kiaušinių tryniuose ir sūryje yra šiek tiek mažesnis vitamino D kiekis, kurį galite gauti išsikepę omletą su sūriu.
  • Kiti maisto produktai – kai kurie įprasti maisto produktai taip pat yra praturtinti vitaminu D, kad padėtų mums gauti pakankamai  vitaminų mūsų mitybos racione  – pagalvokite apie kruopas, augalinį pieną ir jogurtą.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *