Jogos nauda sveikatai

Joga yra puikus būdas dirbti su savo lankstumu ir jėga. Beveik visi gali praktikuoti jogą – tai ne tik žmonėms, kurie gali paliesti savo kojų pirštus sėdėdami ištiestomis kojomis ar norintiems tik medituoti.

Kai kurios jogos rūšys yra susijusios su atsipalaidavimu. Kituose jūs daugiau judate. Dauguma tipų orientuojasi į pozų, vadinamų asanomis, mokymąsi. Jos taip pat paprastai labiausiai orientuojasi į kvėpavimą.

Lankstumas

Jogos pozos padeda ištempti jūsų raumenis. Tai gali padėti jums lengviau judėti ir jaustis ne tokiems “sustingusiems” ar pavargusiems. Bet kuriame jogos lygyje, nesvarbu kiek pažengę būsite, netrukus pradėsite pastebėti naudą. Vieno tyrimo metu žmonės tik po 8 savaičių jogos, pagerino savo lankstumą iki 35 proc.

Atraskite jėgą

Kai kurie jogos stiliai, tokie kaip aštanga (ashtanga) ir jėgos joga yra labai fiziški. Vieno iš šių stilių praktika padės pagerinti raumenų tonusą. Tačiau ir mažiau energingi jogos stiliai gali suteikti naudos jūsų kūno jėgai ir ištvermei.

Daugelis pozų, pavyzdžiui, šuo žemyn, šuo aukštyn ir lentos poza, stiprina viršutinę kūno dalį. Stovinčios pozos, ypač jei jas sulaikote keletą ilgų kvėpavimų, stiprinate savo pakinklius, keturgalvius ir pilvo raumenis. Apatinę nugaros dalį sustiprinančios pozos yra šuo į viršų ir kėdės poza.

Kai tai daroma tinkamai, beveik visos pozos stiprina giliųjų pilvo raumenų jėgą.

Geresnė laikysena 

Kai esate stipresni ir lankstesni, jūsų laikysena pagerėja. Dauguma stovinčių ir sėdinčių pozų ugdo centrinę jėgą, nes kiekvienai pozai palaikyti ir išlaikyti reikia pagrindinių raumenų (tai raumenų grupė, stabilizuojanti ir kontroliuojanti dubenį ir stuburą)

Turėdami stipresnius pagrindinius raumenis, greičiausiai sėdėsite ir stovėsite tinkamoje laikysenoje – nesusikūprinę. Joga taip pat padeda labiau pastebėti savo kūną. Tai padeda greičiau pajusti ar pvz.: susikūprinote, todėl galite lengviau ir greičiau kontroliuoti savo laikyseną.

Nauda kvėpavimui

Jogos pratimai paprastai daug dėmesio skiria kvėpavimui, o tai gali padėti atsipalaiduoti. Taip pat gali pareikalauti specifinių kvėpavimo būdų.

Mažiau streso, daugiau ramybės

Užsiimdami joga, mažiau stresuosite ir būtsite labiau atsipalaidavę. Kai kuriuose jogos stiliuose naudojamos meditacijos technikos, kurios padeda nuraminti protą. To galite pasiekti susikoncentravę į kvėpavimą jogos metu.

Padeda širdžiai

Jau seniai žinoma, kad joga mažina kraujospūdį ir lėtina širdies ritmą. Lėtesnis širdies ritmas gali būti naudingas žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį ar širdies ligas ir žmonėms, patyrusiems insultą. Joga taip pat siejama su mažesniu cholesterolio ir trigliceridų kiekiu, bei geresne imuninės sistemos funkcija.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *