Kaip joga sumažina uždegimą, pagerina nuotaiką ir palengvina lėtines ligas

Joga yra geriausias įrankis, kurį galite naudoti norėdami palengvinti save nuo streso. Tai yra labai svarbu, nes daugelis ligų yra sukelto streso pasekmė, o kai kurios lėtinės ligos dėl streso gali pablogėti. Jau senai žinoma, kad gilaus kvėpavimo, tempimo ir meditacijos derinys nuramina protą ir kūną. 

Kaip joga mažina uždegimą?

Lėtinės ligos

Lėtines ligas dažniausiai lemia netinkama mityba, nesveikas gyvenimo būdas ar lėta medžiagų apykaita. Lėtinių ligų sąrašas yra gana ilgas, vienos dažniausiai pasitaikančių yra artritas, astma, lėtinės kvėpavimo takų ligos ir kt.

Nors šių ligų neįmanoma išgydyti, jų baisius simptomus galima sumažinti pakeitus gyvenimo būdą. Čia atsiranda joga, nes visa tai susiję su sveika gyvensena. Žmonėms, kenčiantiems nuo tokių ligų, tikrai nereikia papildomo streso, todėl jie turėtų užsiimti joga, kad nuramintų protą,bei tuo pačiui ir kūną.

Celiakija ir žarnyno sveikata

Celiakija yra autoimuninis sutrikimas, kuris pirmiausia veikia plonąją žarną. Šios baisios būklės simptomai yra lėtinis viduriavimas, vidurių pūtimas, malabsorbcija ir kt. Dėl šios sveikatos problemos kaltas glitimas, nes jis sukelia nenormalią imuninės sistemos reakciją ir dėl to pažeidžia plonąją žarną.

Šios sveikatos būklės sprendimas yra visiškai vengti maisto produktų, kuriuose yra glitimo. Be to, jogos ir sveikos mitybos derinys gali labai pagerinti jūsų virškinimą ir savo ruožtu bendrą žarnyno sveikatą. Žinoma, kad joga sustiprina kraujotaką, taip pat iš organizmo išstumia žarnyno toksinus, savo pozomis ir tempimais, nukreiptais į pilvo organus.

Joga pozos geresniam virškinimui:

Kai kurios jogos pozos gali žymiai pagerinti virškinimą.

Pavyzdžiui, katės-karvės poza sušildo jūsų kūną, taip pat ištiesia stuburą ir pilvo organus, stimuliuoja inkstus ir antinksčius. Tai apšilimo seka, susidedanti iš dviejų judesių. Pradedate nuo to, kad pateksite į karvės pozą, tada pereisite į katės pozą.

Trikampio poza stimuliuoja pilvo organus, todėl gerėja virškinimas. Ši poza atliekama plačiai stovint, dešinę ranką ištiesiate ir laikote ant dešinės kulkšnies, o kairę ranką tiesiate link lubų. Laikykite šią pozą 30–60 sekundžių.

Žemyn nukreipta šuns poza yra dar viena, gerinanti virškinimą. Norėdami patekti į šią pozą, iš esmės turite padaryti apversta V raidę kūnu, pradedant keliais ir rankomis ant grindų, o po to palaipsniui pakelkite sėdinčius kaulus link lubų. Šioje pozoje turėtumėte pabūti nuo vienos iki trijų minučių.

Joga gali būti didelė pagalba žmones, kenčiančiams nuo lėtinių ligų

Žmonės, kenčiantys nuo šių lėtinių sveikatos sutrikimų, gali pakeisti savo gyvenimą tiesiog suteikdami jogai šansą ir palaipsniui įtraukdami ją į savo gyvenimo būdą. Jie sumažins stresą, pagerins virškinimą, o visa tai gali labai pagerinti sveikatą.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *