Kaip maitintis sveikiau, nors nemėgstate daržovių?

Mums visiems yra žinomas veidas vaiko, kuris atsisako paragauti brokolių. Tačiau tiesa ta, kad kai kurie žmonės niekada neišauga nuo daržovių nemėgimo. Tai ypač tinka apibūdinti žmones, kuriems padidėjęs jautrumas kartiems skoniams. Kitiems tai yra tekstūros dalykas. Kai kuriems buvusiems išrankiems valgytojams galbūt niekada neteko išbandyti daržovių, tuo labiau nusipirkti ir jas paruošti.

Daržovės yra taip glaudžiai susijusios su sveika mityba, todėl, kad jose gausu vitaminų, mineralų, skaidulų, skysčių ir specialių augalų junginių, kurie padeda kovoti su ligomis ir visa tai galite gauti tik už nedaug kalorijų. Yra įrodymų, kad daug vaisių ir daržovių turinti dieta gali būti siejama su sveikatos problemų mažinimu, tokių kaip širdies ligos ir galbūt sveikesniu svoriu.

Taigi, prieš pradėdami vartoti daržovių pakaitalus, leiskite mums pasidaryti aplink daržovių padėklą. Tikimės, kad apsvarstysite keletą dalykų:

Šiek tiek sviesto ir druskos gali viską pakeisti

Druskos pabarstymas ar sviesto gabalėlis gali puikiai pagerinti daržovių skonį, kad greičiausiai jas valgysite ir valgysite jų dar daugiau. Kai kurie žmonės mano, kad druska ir riebalai praktiškai panaikina daržovių naudą sveikatai, tačiau tai netiesa.

Gali būti daržovių, kurių iš tikrųjų norėtumėte paragauti

„Daržovės“ yra didelė kategorija, turinti daug įvairių skonių ir tekstūrų (bei daug paruošimo būdų) – taigi, atmesdami visą maisto grupę, galite daug ką prarasti. Daržovės yra daug daugiau, nei salotų lapai ar šparaginės pupelės. Skrudinimas suteikia traškumo ir išryškina natūralų daržovių saldumą. Kai kurios daržovės, pavyzdžiui, žirniai, paprikos ir morkos yra saldžios, o ne karčios daržovės. Briuselio kopūstai nuėjo ilgą kelią nuo jūsų vaikystės, todėl verta juos vėl išbandyti.

Galite jas valgyti, net nenutuokdami

Apsvarstykite galimybę į padažus, troškinius ar mėsos kukulius įmaišyti smulkiai supjaustytą daržovę ar daržovių tyrę. Gausite maistines medžiagas, bet tikriausiai net nepajusite daržovių skonio!

Jei vis dar nesate daržovių gerbėjas, štai guodžianti naujiena: iš vaisių galite gauti tų pačių vitaminų ir mineralų kaip ir iš kai kurių daržovių, pavyzdžiui:

  • Vitamino A yra morkose, saldžiose bulvėse ir špinatuose, taip pat kantalupoje, abrikosuose ir manguose.
  • Kalio yra artišokuose, brokoliuose, taip pat nektarinuose, kivi ir granatuose.
  • Folatų yra šparaguose, briuselio kopūstuose ir garstyčių žalumynuose, taip pat apelsinuose, papajoje ir bananuose.

Vaisiai taip pat yra geras skysčių ir skaidulų šaltinis. Tiesiog nepamirškite, kad vaisiai taip pat yra kaloringesni, nei daržovės ir juose yra daugiau natūralaus cukraus – tai ypač svarbu žinoti, kai bandote kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Geriausia valgyti visus vaisius, nei gerti sultis, nes tokiu būdu jie yra sotesni ir turtingesni skaidulomis.

Nepamirškite, kad neskaldytuose grūduose ir baltyminguose maisto produktuose nuo jautienos iki lęšių taip pat yra daug maistinių medžiagų, todėl naudokitės savo pasirinkimais ir tose grupėse. Trumpai tariant, stenkitės valgyti visavertį maistą įtraukdami kuo daugiau sveikų produktų į savo mitybos racioną.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *