Kodėl verta valgyti cukinijas?

Dabar daug kur galite įsigyti specialių pjaustyklių (spiralinės pjaustyklės skirtos daržovėms) kurios pakeis cukinijų pavidalą paversdamos šią kuklią daržovę į madingą pagrindinį patiekalą, kurį galite sukti ant šakutės kaip spagečius. Štai keletas dalykų kuriuos turėtumėte žinoti apie cukinijas:

Turi labai mažai kalorijų

Puodelyje cukinijų makaronų, dar žinomų kaip „cukinijų spagečiai” yra tik 20 kalorijų, palyginti su daugiau nei 200 kalorijų puodeliu įprastų makaronų. Nieko neturime prieš makaronus, tačiau pridedant cukinijų makaronų į įprastus makaronus, turėsite daug didesnę porciją, nepridėdami daug kalorijų, bei gausite tam tikrų vitaminų iš cukinijos. Neturite specialios pjaustyklės? Galite pagaminti cukinijos “juosteles” su įprastu daržovių skustuku.

Jos pilnos vandens

Cukinijos yra tarp vaisių ir daržovių, kurių vandens masė yra daugiau nei 90 proc. Įrodyta, kad maisto produktai su dideliu vandens kiekiu, pavyzdžiui, cukinijos, natūraliai sukelia sotumo jausmą.

Turi tam tikrų vitaminų ir mineralų

Jos gal ir nepatenka į „supermaisto“ sąrašus, tačiau cukinijose yra nemažas vitamino C kiekis (viename puodelyje cukinijų yra beveik ketvirtadalis vitamino C, kurio jums reikia per dieną), taip pat šiek tiek kalio, mineralo kurio daugumai mūsų stinga, jis padeda reguliuoti kraujospūdį. Cukinijoje taip pat yra kalcio ir skaidulų ir tik keturi gramai angliavandenių.

Kuo mažesnė, tuo geriau

Nors cukinijos gali išaugti gan didelės, mažesnės būna aromatingesnės ir jas geriausiai tinka valgyti žalias arba virtas (didesnės labiau tinka kepimui). Kai tik nusipirksite (arba pasirinksite iš savo užaugintų), laikykite neplautas cukinijas šaldytuve plastikiniame maišelyje, kol būsite pasirengę jas naudoti.

Gali būti saldus patiekalo dalimi

Kas bent kartą iškepė cukinijos duonos ar partiją cukinijų bandelių, žino, kad ši daržovė gali paversti save skaniu desertu. 

Žiedai yra valgomi

Maži geltoni žiedai, augantys ant cukinijų yra valgomi! Tiesą sakant, kartais jie patiekiami kepti!

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *