Kriaušių nauda mūsų organizmui

Kriaušės turi daugybę maistinių medžiagų ir štai ką jums reikėtų žinoti apie šį sultingą, burnoje tipsnatį vaisių. 

Per amžius visi mėgavosi šiais sultingais skanėstais. Atsižvelgiant į tai, kad visame pasaulyje auginama daugiau nei 3000 veislių, kiekvienas ras sau skaniausią – nuo minkštos ir saldžios iki traškios ir sultingos. Kriaušės labiau žinomos dėl savo skonio, nei maistingųjų medžiagų. Tačiau negalima nuvertinti šio vaisiaus, kuris turi rimtą maistinę naudą. Kriaušės gali padėti suvaldyti viršsvorį, pagerinti virškinimą, sumažinti 2 tipo diabeto riziką ir dar daugiau.

Kriaušės turi daug maistinių medžiagų

Vidutinė kriaušė yra geras vitamino C šaltinis, šis vaisius taip pat turi kai kuriuos kalio, vitamino K, vario, magnio ir B grupės vitaminus. Kriaušės taip pat yra puikus skaidulų šaltinis, padedantis nuolat palaikyti jūsų imuninę sistemą.

Gali sumažinti 2 tipo diabeto riziką

Manoma, kad tiek obuoliai, tiek kriaušės ypač padeda mažinti diabeto riziką, nes turi daug skaidulų, kurios, kaip žinoma, padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Paskelbtame tyrime tai patvirtinta ir nustatyta, žmonių, kurie pranešė, kad valgo daugiausia obuolių ir kriaušių, 18% sumažėja 2 tipo diabeto rizika, palyginti su asmenimis, kurie valgė mažiausiai. Remiantis tyrimu, kiekviena kriaušė (ar obuolys), kurį suvartojote per savaitę, diabeto riziką sumažina maždaug 3%.

Kriaušės suteikia naudingų fitonutrientų

Kriaušės, ypač turinčios spalvingą odelę, teikia fito maistines medžiagas arba natūralias augalų chemines medžiagas, tokias kaip flavonoidai. Šie junginiai, kaip žinoma, padeda sumažinti uždegimą, neutralizuodami laisvuosius radikalus – kurie gali sukelti ląstelių pažeidimą, kuris savo ruožtu gali sukelti lėtines ligas, tokias kaip širdies ligos ir vėžys. Laisvieji radikalai taip pat yra susiję su priešlaikiniu senėjimu.

Gali padėti suvaldyti svorį

Vidutinė kriaušė turi tik 100 kalorijų. O kur dar skaidulos  minėtos anksčiau? Skaidulos padeda patenkinti jūsų apetitą, todėl ilgiau jaučiatės sotūs. 12-kos savaičių tyrime moterys buvo suskirstytos į tris grupes. Viena grupė į savo dienos racioną įtraukė tris obuolius, antroji grupė – tris kriaušes, o trečioji – tris neriebius avižinius sausainius. Tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios vartojo obuolius ar kriaušes, per 12 savaičių prarado beveik du kilogramus – nepakeisdamos kitų savo valgymo įpročių.

Kriaušes lengva įtraukti į savo mitybos racioną

Kriaušėmis galima mėgautis daugybe būdų – pradedant pusryčiais ir baigiant desertu – todėl labai lengva jas pridėti prie savo valgymų, be didelio pasiruošimo ar ilgo gaminimo. Pusryčiams išbandykite avižinę košę ar jogurtą su kriaušių gabalėliais, per pietus įpjaustykite jas į salotas. Vakarienei jos gali būti keptos, skrudintos arba pridėtos prie kepinių. Ir, žinoma, kriaušės yra puikus užkandis. Pabandykite supjaustytas kriaušes su riešutų sviestu arba kriaušes su bri sūriu. Desertui nieko nėra geriau kaip kriaušių pyragas. Tiesiog mėgaukitės!

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *