Mažais žingsneliais link sveikesnio gyvenimo būdo

Norėdami tapti sveikesni, neturite iš karto pakeisti viso savo gyvenimo. Didelės kelionės prasideda nuo mažų žingsnių. O kalbant apie sveiką gyvenimo būdą, svarbiausia yra pagrindai. Paprasčiau tariant, turime gerai maitintis, gerai miegoti ir judinti kūną. Pirmiausia sutelkite dėmesį į mažus pokyčius ir sukursite pagrindą sveikesniam gyvenimui. Čia yra keletas patarimų kuriuos verta išbandyti.

Padarykite keletą pakeitimų savo mityboje

Gerinant savo mitybą nereikia apsiriboti griežtu maisto produktų sąrašu. Iš tikrųjų dietos, kurios neleidžia valgyti tam tikrų maisto grupių, niekada neturi ilgalaikio poveikio. Patiekalai ar užkandžiai turintys daugiau kalorijų nėra blogai, jei jais mėgaujatės tik kartais, tačiau didžiąją dalį jūsų meniu turėtų sudaryti:

  • Daržovės
  • Vaisiai
  • Pilno grūdo produktai
  • Pieno produktai be riebalų arba neriebūs
  • Liesa mėsa, žuvis, kiaušiniai, pupelės ir riešutai

Pradėkite nuo nedidelių pakeitimų savo mityboje, pavyzdžiui:

  • Vietoje traškučių su riebiu padažu paragaukite morkų lazdelių su humusu.
  • Iškeiskite popietės saldainius į obuolių skilteles su žemės riešutų sviestu.
  • Negerkite gazuotų gėrimų, išbandykite šviežių vaisių kokteilius, o dar geriau – vandenį.

Pagrindinio valgio metu pripildykite savo lėkštę daržovėmis ir vaisiais. Pasistenkite, kad bent pusė lėkštės sudarytų daržovių ir vaisių vaivorykštė. Daugiau spalvų jūsų patiekale reiškia daugiau vitaminų, mineralų ir antioksidantų.

Raskite patinkančią mankštą

Kai mankšta tampa įprasta ir malonia dienos dalimi tai naudinga visam kūnui. Sportas yra vienintelis dalykas, kuris iš tikrųjų veikia kiekvieną kūno sistemą, tai netgi naudinga jūsų seksualiniam gyvenimui!

Užuot sau sakę: “Aš turėčiau begioti 30 minučių per dieną, nes mano gydytojas taip liepe ir jei aš to nepadarysiu turėsiu problemų“, geriau sakykite taip: “Turėčiau paskambinti draugui ir pakviesti ilgam pasivaikščiojimui, kad galėtume smagiai pasikalbėti“.

Jei nenorite draugauti, keiskite taktiką – eikite į lauką pasivaikščioti vieni ar tiesiog sportuokite namuose pagal mėgiamą muziką.

Stenkitės judinti savo kūną t.y užsiimti fizine veikla mažiausiai 150 minučių per savaitę, pasiskirstykite savo laiką sportui pagal savo grafiką, kaip jums patogiau. Jei 150 minučių per savaitę yra per daug, pradėkite nuo mažiau ir laiką sportui pamažu didinkite. (Pasitarkite su savo gydytoju, jei jums daugiau nei 40 metų ir jūs tik pradedate sportuoti.) Šokite, užsiimkite karatė, vedžiokite šunį – padarykite savo judėjimą įdomų ir tikrai norėsite jo daugiau.

Išneškite savo telefoną iš miegamojo

Miego trūkumas arba neramus miegas privers jus jaustis pavargusiems dienos metu. Laikui bėgant, miego problema gali padidinti nutukimo, širdies ligų ir diabeto riziką ar net sutrumpinti jūsų gyvenimo trukmę.

Suaugusiesiems reikia 7–8 valandų miego per naktį. Jei nepasiekiate šio tikslo, išsiaiškinkite, ką turite padaryti. Gerindami miego kiekį taip pat nepamirškite kokybės.

Šiomis dienomis geriausia ką galite padaryti dėl miego kokybės tai palikti telefoną kitame kambaryje. Mėlyna telefono ekrano šviesa suaktyvina „pabudimo“ smegenų dalį, todėl jums sunkiau atsipalaiduoti ir užmigti. Įsigykite sau senamadišką žadintuvą, puikią knygą ir skaitymo lemputę. Pažadame, kad miegosite daug geriau.

Sulėtinkite savo gyvenimo tempą

Mes esame taip išmokyti –  nuolat ir greit reaguoti į tokius dalykus kaip elektroniniai laiškai, žinutės, vaikai, viršininkai, naujienų kanalai. Viskas reikalauja dėmėsio, energijos ir tai tikrai niekada nesibaigia. Toks greitas tempas, suvalgo mūsų psichinę sveikatą, o tai savo ruožtu kenkia mūsų fizinei sveikatai.

Pasirinkite dienos laiką, kad galėtumėte atsisėsti ir tiesiog būti, net jei tai tik 5 minutės. Atidėkite darbą, telefoną, bei dienos rūpesčius ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą ir kūną. Žinant dabartinį žmonių gyvenimo tempą, ši dėmesingumo praktika gali sumažinti stresą, užkirsti kelią ligoms ir net sumažinti nerimą. bei depresiją.

Nepamirškite žmogiškojo ryšio galios

Jei jaučiatės prislėgti ar nusiminę kreipkitės į žmogų kuriam rūpite. Skambinkite, o ne rašykite žinutes. Praleiskite papildomą akimirką užsitęsusiame pokalbyje. Mėgaukitės žmonių (- aus) kompanija su kuriais (-iuo) jaučiatės gerai.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *