Miegas yra raktas į puikią dieną, bet ar kada susimąstėte ar miegate ne per daug?

Žinote tuos rytus, kai pabundate pikti ar su skaudančia galva ir iškart einate darytis kavos, nes juk norint pradėti dieną reikia kofeino? Mes visi esame tai patyrę. Akivaizdu, kaip žalinga per mažai miegoti. Dėl nepakankamo miego jūsų produktyvumas gali sumažėti, gali sukelti nuotaikų pokyčius, odos būklės pablogėjimą ir mieguistumą dienos metu.

Pažiūrėkime iš kitos pusės ar įmanoma miegoti per daug? Ar galimai persimiegojimas taip pat gali turėti neigiamą poveikį sveikatai ir ar tai yra kažko kito ženklas, jei jūs gaunate rekomenduojamas septynias – devynias valandas per naktį ir vis dar jaučiatės pavargęs? 

Ar tikrai galite per daug miegoti?

Visi žmonės yra skirtingi, taigi kiek tiksliai reikia miego, kad jaustumėtės pailsėjęs yra labai individualus dalykas. Nors aštuonios valandos yra vadinamoji norma, gali būti miegančiųjų, kuriems gerai jaustis reikia tik šešių valandų, o kitiems reikia visų devynių. Mes visi turime savaitgalius, kur galime išmiegoti per daug laiko ir tai yra dėl miego trūkumo. Tai šeštadienio ar sekmadienio rytai, kai nuėjai miegoti 9.30 val. vakaro ir pabudai 9:30 val. ryto galvodamas: “Vaje! Aš niekada nemiegu tiek daug “.

Kita vertus, jei pernelyg ilgas miegas tampa įpročiu, tai taip pat tampa problema. Persimiegojimas – kaip ir kitų dalykų, tokių kaip per didelis cukraus valgymas ar per didelis fizinis krūvis, persistengimas – gali būti žalingas.

Persimiegojimo minusai

Reguliariai per daug miegant gali daryti žalingą poveikį jūsų sveikatai. Pirma, įrodyta, kad moterims, kurios reguliariai miega nuo devynių iki 11 valandų per naktį, padidėjo širdies ligų rizika. Persimiegojimas taip pat buvo susijęs su depresija ir svorio padidėjimu, todėl tai gali sukelti matomus jūsų kūno pokyčius.

Negana to, per ilgas miegas gali sutrumpinti gyvenimo trukmę. Yra daugiau nei 50 metų tyrimų duomenų, rodančių, kad pernelyg ilgai miegančių žmonių – nuo devynių iki 10 ar daugiau valandų per dieną – gyvenimo trukmė yra trumpesnė, taip pat kaip ir tų žmonių, kurie miega nepakankamai, gyvenimo trukmė yra trumpesnė. Duomenys apie ilgą miegą yra dar stipresni nei trumpo miego. Ilgai miegantys asmenys dažniau serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip nutukimas, hipertenzija, diabetas, nuovargis ir sisteminis uždegimas.

Ką gali reikšti per daug miego?

Jei net po devynių valandų miego sunku išlipti iš lovos, tai gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis – pavyzdžiui, miego apnėja, dėl kurios miegas gali tapti negilus ir todėl nekokybiškas. Tai gali sukelti norą daugiau miegoti, nes miegas nėra pakankamai ramus. Tai taip pat gali būti depresijos ženklas, kuris gali išeikvoti jūsų energiją ir apsunkinti kėlimąsi iš lovos. Kiekvienam žmogui, kuriam atrodo, kad pastoviai reikia daugiau nei devynių valandų miego, kad jaustųsi pailsėjęs, reikėtų kreiptis į gydytoją, kad nustatytų, kas iš tiesų tai įtakoja.

Ilgalaikiai miegotojai, kurie niekada nesijaučia pailsėję, taip pat gali atlikti miego tyrimą, kad išsiaiškintų problemos esmę. Kai kurie miego sutrikimai gali egzistuoti jums net nežinant – tokie kaip narkolepsija ar idiopatinė hipersomnija (lėtinis neurologinis sutrikimas, pasireiškiantis nepasotinamu miego poreikiu) ir pokalbis su gydytoju ar dalyvavimas miego tyrime gali padėti atskleisti šiuos sutrikimus. 

Esmė ta, kad nesvarbu, ar miegate per mažai, ar per daug, labai svarbu rasti būdą, kaip išsimiegoti reikiamą kiekį valandų. Raskite tą idealų miego laiką, kuris jums labiausiai tinka, laikykitės jo kiek įmanoma ir jūs einate į sveikesnį gyvenimo būdą. Geras miegas paprastai daro mūsų kūną sveikesnį, o tai leidžia mums visiems jaustis ir atrodyti geriau.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *