Migdolų nauda sveikatai, kurią turi žinoti kiekvienas

Migdolai yra maistinių medžiagų bomba. Nesvarbu, ar jie vartojami nesmulkinti, susmulkinti, supjaustyti ar sumalti į migdolų miltus ar migdolų sviestą, šis skanus  riešutas tikrai nusipelno savo super maisto statuso. 

Migdolai yra turtingi maistinėmis medžiagomis

Maždaug ketvirtadalis puodelio arba 23 sveiki riešutai, suteikia gausų kiekį sveikų širdies riebalų, kartu su 6g augalinių baltymų, 4g skaidulų (13% dienos normos), pusė dienos vitamino E ir 20% magnio – kartu su B grupės vitaminais ir mažesniu kalcio, geležies ir kalio kiekiu.

Vitaminas E, kuris veikia kaip antioksidantas, saugantis ląsteles nuo pažeidimų, galinčių sukelti priešlaikinį senėjimą ir ligas. Taip pat vitaminas E palaiko imunitetą, mažina uždegimą, padeda plėsti kraujagysles, kad pagerėtų kraujotaka, ir yra susijęs su apsauga nuo neurodegeneracinių ligų, įskaitant Alzhaimerio ligas. Magnis rūpinasi smegenų sveikata, nuotaika ir miegu, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį.

Jie turi daug antioksidantų

Migdolai yra gyvybiškai svarbus antioksidantų šaltinis, kurio didžioji dalis yra sutelkta į jų rudą žievelės sluoksnį. Viename tyrime nustatyta, kad vyrams ir moterims, kasdien suvartojusiems 75g migdolų, oksidacinio streso biomarkerių kiekis kraujyje sumažėjo net 27% per mėnesį. Oksidacinis stresas yra pusiausvyra tarp ląstelėms kenkiančių laisvųjų radikalų susidarymo ir organizmo galimybės atsverti žalingą jų poveikį. Mokslininkai mano, kad migdoluose esantys antioksidantai yra atsakingi už apsauginį poveikį.

Migdolai gali padėti žarnyno sveikatai

Buvo nustatyta, kad tiek neapdoroti, tiek skrudinti migdolai veikia kaip probiotikai, kurie yra maistas naudingosioms žarnyno bakterijoms, susijusioms su imunitetu ir psichine sveikata. Neseniai atliktame tyrime kolegijos studentai buvo atsitiktinai paskirstyti užkandžiauti migdolus arba krekerius. Po aštuonių savaičių tyrėjai pastebėjo, kad migdolų valgytojai patiria svarbių pokyčių žarnyno mikrobiomose, įskaitant patogeninės bakterijos sumažėjimą ir bakterijų įvairovės padidėjimą, susietą su teigiamais rezultatais, įskaitant svorio valdymą, insulino funkciją, cholesterolio reguliavimą.

Jie saugo jūsų širdį

Migdolai apsaugo jūsų širdį keliais būdais. Įrodyta, kad riešutai palaiko arba padidina „gerą“ širdies apsaugą nuo cholesterolio, tuo pačiu sumažindami „blogojo“  lygį.

Migdolai ir kiti riešutai taip pat padeda sumažinti kraujo spaudimą ir pagerina kraujagyslių funkciją, tai reiškia, kad jie padeda kraujagyslėms atsipalaiduoti ir sumažinti arterijų standumą. Viename tyrime, kuriame dalyvavo žmonės, turintys aukštą cholesterolio kiekį laikėsi cholesterolo kiekį mažinančios dietos, į kurią buvo įtraukti 45g migdolų per dieną. Po dviejų savaičių tai sumažino jų blogajį cholesterolį, išlaikydami gerajį. Migdolų valgytojams taip pat sumažėjo pilvo ir kojų riebalai.

Migdolai gali padėti reguliuoti svorį

Įrodyta, kad medžių riešutų, įskaitant migdolus, vartojimas sumažina kūno masės indeksą arba KMI (svorio palyginimas su ūgiu) ir sumažina juosmens išmatavimus. Sveikų riebalų, augalinių baltymų ir migdolų skaidulų derinys suteikia sotumo jausmą ir atitolina alkį. Be to, naujesni tyrimai nustatė, kad migdolai iš tikrųjų turi apie 20% mažiau kalorijų, nei nurodyta etiketėse, nes dalis kalorijų nėra absorbuojamos iš virškinamojo trakto į kraują.

Jie tinka jūsų odai

Mes žinome, kad gerieji riebalai palaiko odos sveikatą, tačiau migdolai iš tikrųjų gali padėti pasukti laikrodį, kai oda sensta.

Tyrimo metu sveikos moterys po menopauzės buvo suskirstytos į dvi grupes. 16 savaičių vienos grupės 20% dienos kalorijų sudarydavo migdolai, o kitos grupės tokį patį procentą sudarydavo kiti pasirinkti produktai. Raukšlių gylis ir dydis buvo įvertinti veido fotografijos ir vaizdo analizės sistema tyrimo pradžioje, vėliau – po aštuonių ir šešiolikos savaičių. Tyrėjai nustatė, kad migdolų grupei, palyginti su ne migdolų valgytojomis, labai sumažėjo raukšlių gylis ir dydis. 

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *