Plaučių uždegimas: kaip jaustis geriau?

Jūs kreipėtės į gydytoją diagnozei nustatyti. Pasiėmėte receptus ar be recepto įsigytus vaistus. Ar dar yra ką veikti, išskyrus laukti, kol plaučių uždegimas praeis? Tikrai taip. Kol jūsų plaučiai kovoja su infekcija yra daug būdų, kaip pasijusti geriau. Atlikite šiuos paprastus veiksmus, kad pasiektumėte geresnių sveikimo rezultatų.

Būkite namuose

Gijimas vyksta namuose. Nors noras kur nors išeiti gali prasidėti po kelių dienų, likite namuose, neikite į mokyklą ar darbą, kol karščiavimas ir kosulys išnyks. Tai apsaugos jūs ir sumažins riziką užkrėsti kitus.

Ilsėkitės

Buvimas namuose ir poilsis yra du skirtingi dalykai. Kada sergate tai ne laikas spręsti tą didelį kiemo projektą ar išsivalyti savo spintas. Būkite ramūs ir leiskite savo kūnui pailsėti. Tai padeda sutelkti dėmesį į kovą su infekcija.

Skysčiai

Gerti, gerti ir dar kartą gerti. Skysčiai drėkina kūną, atpalaiduoja gleives plaučiuose ir padeda išvalyti skreplius. Gerkite daug vandens, išsivirkite didelį puodelį arbatos, gurkšnokite skystas sriubas.

Kosulys

Nors jums tai gali nepatikti, kosulys gali būti geras dalykas. Tai padeda jūsų kūnui atsikratyti infekcijos. Neslopinkite kosulio su vaistais, tačiau jei kosulys neleidžia jums ilsėtis, pasitarkite su gydytoju.

Dūmai

Laikykitės atokiau nuo dūmų, kad jūsų plaučiai gytų. Tai apima rūkymą, uždegtus židinius ir užterštą orą. Rūkymas gali padidinti būsimų plaučių problemų, įskaitant pasikartojančią plaučių uždegimo riziką.

Gydytojo nurodymai

Nesvarbu, ar gydytojas rekomenduoja receptinius ar be recepto vaistus, atidžiai laikykitės visų nurodymų. Jei vartojate antibiotikus, nepraleiskite dozės ir nenustokite jų vartoti, kai tik pasijutote geriau (suvartokite visą kursą, kuris buvo jums rekomenduojamas). Vaistų nutraukimas anksčiau laiko gali sukelti bakterijų “pasilikimą” ir dauginimąsi, todėl jūsų sveikimo laikas gali būti ilgesnis. Tai taip pat tai gali padidinti jūsų atsparumą antibiotikams ateityje.

Temperatūra

Plaučių uždegimas ir karščiavimas dažnai “eina” kartu. Sureguliuokite savo temperatūrą vartodami nereceptinius vaistus, tokius kaip aspirinas, ibuprofenas ar kiti, tačiau visada pasitarkite su savo gydytoju.

Kvėpuokite lengviau

Sunkiai kvėpuojate? Pabandykite pagulėti šiltoje vonioje, tai gali padėti palengvinti jūsų kvėpavimą.

Neskubėkite

Plaučių uždegimas gali atsinaujinti, todėl kai pradėsite jaustis geriau, neskubėkite iš karto grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, viską darykite palengva. Per anksti imdamiesi per daug, galite “sugrįžti” tiesiai į lovą.

Laikykitės švaros

Venkite mikrobų – reguliariai plaukite rankas, kosėkite į alkūnę ir valykite tokias vietas kaip šaldytuvo rankenos, kurios yra dažnai liečiamos.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *