Saldžiųjų bulvių nauda sveikatai

Maistinės medžiagos jose gali padėti pagerinti jūsų imunitetą, kraujospūdį ir dar daugiau. 

Daugelis žmonių suabejoja, ar saldžiosios bulvės iš tiesų yra tokios geros ir tai nuostabu, nes vien dėl jų pavadinimo galima pamanyti, kad jos yra cukraus ir krakmolo bombos! Bet tai netiesa. Valgyti saldžias bulves galima visus metus, o rudenį jos tampa ypač patrauklios – kaip garnyras ar pagrindinis ingredientas sriubomis, bei troškiniams, o kur dar pyragai ir kiti desertai kuriuos galima pasigaminti su saldžiomis bulvėmis.

Geras vitamino C ir A šaltinis

Vienas puodelis keptos saldžiosios bulvės suteikia beveik pusę jūsų dienos vitamino C normos. Taip pat ta pati porcija aprūpina rekomenduojamo vitamino A dienos norma. Abi maistinės medžiagos yra gyvybiškai svarbios palaikant imuninės sistemos funkcijas, o tai ypač svarbu šaltuoju ir gripo sezonu. Vitaminas A taip pat yra svarbus sveikai odai, regėjimui ir organų funkcijai palaikyti.

Taip pat daug kitų maistinių medžiagų: Saldžiosios bulvės porcija patenkina trečdalį mangano – mineralo, padedančio gaminti kolageną ir skatinti odos bei kaulų sveikatą. Taip pat gausite nuo 15 iki 30%  energiją palaikančių B grupės vitaminų ir mineralų, įskaitant kalį.

Saldžiosios bulvės yra antioksidantai

Vitaminai A ir C taip pat veikia kaip antioksidantai, saugantys ląsteles nuo senėjimo ir ligų. Norėdami gauti dar daugiau antioksidantų, rinkitės purpurines saldžias bulves. Pigmentas, suteikiantis jiems spalvingą atspalvį, pasižymi ypač stipriomis antioksidacinėmis savybėmis.

Padeda gydant uždegimus

Mes seniai žinojome, kad nepatikrintas žemo laipsnio uždegimas kelia beveik kiekvienos lėtinės ligos riziką, įskaitant nutukimą, 2 tipo diabetą, širdies ligas ir vėžį. Įrodyta, kad natūralūs saldžiųjų bulvių priešuždegiminiai junginiai numalšina uždegimą ląstelių lygyje: Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad suvartojus purpurinių saldžiųjų bulvių ekstraktą, sumažėja smegenų ir nervų audinių uždegimai.

Nesukelia cukraus šuolių kraujyje

Kai kurie gali laikyti saldžias bulves per daug krakmolingomis, tačiau dėl didelio skaidulų kiekio jos įsisavinamos pamažu – tai reiškia, kad saldžiosios bulvės nepakels cukraus ir insulino lygio kraujyje. Vienas puodelis keptos saldžiosios bulvės suteikia apie 6g. skaidulų, o tai yra daugiau nei ketvirtadalis dienos rekomenduojamo minimumo.

Saldžiosios bulvės padeda sureguliuoti kraujospūdį

Vienas puodelis saldžiųjų bulvių, iškeptų su lupenomis, suteikia 950 mg kalio. Tai dvigubai daugiau nei vidutiniame banane. Kalis iš organizmo pašalina natrio ir skysčių perteklių, todėl sumažėja kraujospūdis ir sumažėja širdies apkrova. Kalis taip pat padeda reguliuoti širdies ritmą ir raumenų susitraukimus. 

Gali padėti palaikyti svorio metimą

Apie 12% saldžiųjų bulvių krakmolo yra atsparus krakmolas – medžiaga, kurios jūsų kūnas nesuvirškina ir nesugeria. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad pakeitus tik 5,4% viso angliavandenių suvartojamo atsparaus krakmolo kiekiu, riebalų deginimas padidėjo 20–30% po valgio. Atsparus krakmolas taip pat skatina organizmą gaminti  daugiau sotumą sukeliančių hormonų.

Kaip valgyti daugiau saldžiųjų bulvių?

Virtos ar keptos saldžiosios bulvės fantastiškai papildo salotas, o traškios , orkaitėje keptos bulvių skiltelės itin gardžios kaip garnyras. Saldžiųjų bulvių košė ar kreminė sriuba taip pat yra puikus pasirinkimas, o jei norite galite pasigaminti saldžių bulvių pyragą. Jei mėgstate gaminti saldi bulvė yra idealus pasirinkimas ar alternatyva daugeliui patiekalų.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *