Sūriai, kuriuos galite valgyti, net jei netoleruojate laktozės

Netoleruojantiems laktozės, valgant ingredientus, kuriuose yra didelis laktozės kiekis, gali kilti labai nemalonios virškinimo bėdos, pradedant pilvo pūtimu ir dujomis, baigiant mėšlungiu ir rimtu pilvo skausmu. Laimei, ne visi sūriai yra draudžiami laikantis mažai laktozės turinčios dietos. Tiesą sakant, yra keletas rūšių sūrių, kuriais saikingai gali mėgautis žmonės jautrūs laktozei.

Turėkite omenyje: kuo šviežesnis sūris, tuo daugiau jame yra laktozės. Taigi turintys ypač jautrų skrandį norės bet kokia kaina vengti tokių kreminių sūrių kaip rikota ar varškė. Cukrus yra pagrindinis laktozės komponentas, dėl kurio sunku virškinti, o tai reiškia, kad sendintus kietuosius sūrius, kurių cukraus kiekis yra mažesnis, skrandyje lengviau apdoroti.

Pasak laktozės netoleravimo eksperto Stevo Carperio (Steve Carper), knygos „Pienas netinka kiekvienam kūnui: gyvenant su laktozės netolerancija“ autoriaus, yra devyni sūriai, kurių porcijoje yra mažiau, nei penki gramai cukraus, o laktozės kiekis siekia apie du ar tris procentus. Pavyzdžiui, nenugriebtame piene yra apie 4,8 proc. laktozės, todėl jis yra vienas blogiausių variantų jautriems pilvams.

SVARBU: Žinoma, kai kurie žmonės, netoleruojantys laktozės, tiesiog negali vartoti jokių pieno produktų, nes net nuo mažiausio kiekio gali pasijusti blogai, jei jūsų situacija tokia pati visiškai venkite sūrio ir verčiau rinkitės sūrius pagamintus ne iš pieno produktų, pvz.: veganiškus.

Čia yra devyni populiariausi sūriai, kurių laktozės kiekis yra mažiausias:

  1. Miunsterio (Muenster) sūris 0–1,1% laktozės
  2. Kamemberto (Camembert) sūris 0–1,8% laktozės 
  3. Brie sūris 0-2% laktozės
  4. Čedario (Cheddar) sūris 0-2,1% laktozės 
  5. Provolone sūris 0-2,1% laktozės 
  6. Goudos (Gouda) sūris 0-2,2% laktozės 
  7. Mėlynasis pelėsinis sūris 0-2,5% laktozės
  8. Parmezano (Parmigiano) sūris 0-3,2% laktozės
  9. Šveicariškas (Swiss) sūris 0-3,4% laktozės

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *