Vaisiai turintys baltymų

Vaisiai turi baltymų?

Galvojant apie baltymų šaltinius, vaisiai tikrai ne pirmas dalykas apie kurį pagalvotumėte. Tačiau juk ir maži dalykai skaičiuojami. Tam tikri vaisiai gali būti saldus būdas pridėti papildomą šios maistinės medžiagos dozę į savo racioną.

Avokadai

Sutrinkite avokadą ir tiesiog užtepkite ant skrudintos duonos, greita, sveika ir skanu. Tik 100 gramų avokado turi 2 gramus baltymų. Jame taip pat gausu sveikųjų riebalų, skaidulų ir kalio, todėl tai yra puikus priedas prie bet kokio valgio. Ar žinojote, kad kai kurie žmonės jį valgo saldžiai? Išbandykite su supjaustytais persikais ir užpilkite medumi.

Kiviai

Kiviai turi apie 1,1 gramo baltymų šimtame gramų. Jų ruošti nereikia. Tiesiog nulupkite, supjaustykite ir valgykite. 

Abrikosai

Tik 100 gramų abrikosų turi 1,4 gramus baltymų. Džiovinti abrikosai taip pat yra greitas ir skanus užkandis. Ketvirčio stiklinės porcija suteiks jums 1,1 gramo baltymų. Valgykite juos atskirai arba pridėkite į salotas.

Gervuogės ir avietės

Ne visos uogos yra puikūs baltymų šaltiniai. Bet gervuogės turi įspūdingus 2 gramus stiklinėje ( 100g. – 1,4 gramo baltymų). Avietėse taip pat yra gana daug baltymų, 100 gramų turi 1,2 gramus baltymų.  Tiesiog užkandžiaukite jomis arba įdėkite į jogurtą.

Razinos

Jei mėgstate džiovintus vaisius, razinos yra geras baltymų šaltinio pasirinkimas. Tik 30 gramų arba apie 60 mažų razinų turi beveik 1 gramą baltymų. Per pusryčius razinomis pabarstykite avižinius dribsnius arba pridėkite jų į salotas, kad gautumėte saldumo.

Bananai

Bananuose yra daug kalio, juos patogu valgyti kelyje, jie gali suteikti energijos treniruotėms. Tarsi to būtų negana, vienas vidutinis bananas suteikia 1,3 gramus baltymų.

Greipfrutai

Šis citrusinis vaisius yra vitamino C superžvaigždė. Tik vienas vidutinis greipfrutas gali suteikti jums 1,6 gramus baltymų. 

Apelsinai

Tai yra dar vienas puikus vitamino C šaltinis, o vienas vidutinis apelsinas turi 1,2 gramus baltymų. Vis dėlto nežiūrėkite į apelsino sultis, nes viename puodelyje yra tik pusė gramo baltymų. Norėdami gauti visą šio citrusinio vaisiaus baltymų naudą, turėsite suvalgyti visą apelsiną.

Vyšnios

Šios raudonos uogos yra vienas gardžiausių vasaros skanėstų, be to, jos taip pat turi nemažai baltymų. Vienoje stiklinėje vyšnių be kauliukų yra 1,6 gramų baltymų. Kai jų nėra ne sezono metu, nusipirkite jų šaldytų, kad pridėtumėte į sveikuoliškus kokteilius.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *