Kaip įsigyti sveikų pusryčių dribsnių?

Jei pusryčių dribsniai atrodo kaip desertas ir skonis kaip deserto, tai iš tikrųjų gali būti tik desertas, o ne sveiki pusryčiai. Žinoma, daugelis dribsnių parduotuvių lentynose yra pateikiami kaip labai maistingi. Bet kai valgote juos pusryčiams, po keletos nuostabiai saldžių šaukštų, galite susimąstyti: ar tai tikrai sveikas būdas pradėti mano dieną?

Dribsniai yra vienas populiariausių pusryčių patiekalų ir mes visi žinome, kodėl. Juos lengva paruošti, skonis panašus į jūsų vaikystę ir galiausiai jie yra skanūs. Tačiau dėl didelio cukraus kiekio dribsniai dažnai nėra geras pasirinkimas, ypač kai jie vartojami ryte. Per pusryčius pasirinkę netinkamą dėžutę, galite pasijusti mieguistas dar prieš vidurdienį. Ar yra gerų naujienų? Taip, ne visi pusryčių dribsniai yra vienodi, o prekybos centrų lentynose rasite daugybę skanių ir jums tinkamų variantų.

Kaip sužinoti, ar jūsų mėgstami pusryčių dribsniai iš tikrųjų yra sveiki?

Ribokite cukrų

Rinkdamiesi pusryčių dribsnius, raskite prekių ženklų, kuriuose pridėtas ribotas cukraus kiekis. Protinga rinktis dribsnius, kurių vienoje porcijoje yra mažiau nei 10–12 gramų bendro cukraus. Turėkite omenyje, kad įvairūs saldikliai vadinami daugeliu pavadinimų – įskaitant sirupus, tokius kaip kukurūzų sirupas ir žodžiais, kurie baigiasi” -osė “, pavyzdžiui, fruktozė, sacharozė ar maltozė.

Taip pat patartina dar kartą patikrinti, koks yra porcijos dydis. Pavyzdžiui, jei dėžutėje rašoma, kad 3/4 puodelio porcijos yra 5 gramai cukraus, bet jūs dažniausiai valgote 1 1/2 puodelio dribsnių, tai ryte iš tikrųjų gausite 10 gramų pridėtinio cukraus.

Pasirinkite viso grūdo dribsnius

Visada turėtume rinktis dribsnius, kurių pagrindas yra iš viso grūdo, arba tuos, kurie pažymėti kaip „100% viso grūdo“. Tai apima dribsnius, pagamintus iš tokių grūdų kaip bolivinės balandos, soros, rudųjų ryžių ir kukurūzų. Kuo daugiau ingredientų etiketės viršuje yra išvardinti kaip viso grūdo, tuo labiau galite būti tikri, kad produktas daugiausia yra viso grūdo. 

Perskaitykite likusių ingredientų sąrašą

Lygiai taip pat, kaip turėtumėte vengti per didelio pridėtinio cukraus kiekio, turite atkreipti dėmesį į veiksnius, kurie padės išlaikyti jūsų sotumą: skaidulas ir baltymus. Ieškokite variantų, kuriuose būtų bent 3 gramai skaidulų ir 3–4 gramai baltymų. Venkite grūdų, kuriuose yra iš dalies hidrintų aliejų, daug fruktozės turinčių kukurūzų sirupo ar dirbtinių kvapiųjų medžiagų ir dažiklių. Taip pat svarbu pasidomėti javų natrio kiekiu. Rekomenduoja maždaug 200 (arba mažiau) miligramų natrio vienai porcijai, ypač jei bandote apriboti druskos kiekį maiste.

Galiausiai būtinai patikrinkite pusryčių dribsnių porcijos dydį (dažniausiai rekomenduojama porcija nurodyta ant įpakavimo). Tačiau rekomenduojami porcijų dydžiai gali būti stebėtinai maži, o tai problematiška, jei dribsniuose nėra daug maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, kurios suteikia sotumo jausmą. Kuo daugiau viso grūdo yra jūsų pusryčių dribsniuose, tuo didesnė tikimybė, kad juose bus skaidulų ir baltymų, kurie padės jums pasisotinti.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *