Valgydami daugiau jūros gėrybių galite padėti savo sveikatai

Iš visų sveikatos tikslų, kuriuos svarstėte įsipareigoti šiems metams, čia yra vienas, lengvas ir veiksmingas: valgyti daugiau jūros gėrybių. Klausiate kodėl? „Jūros gėrybės turi tiek daug mokslo remiamų pranašumų jūsų psichinei sveikatai, imunitetui, širdies ir kraujagyslių sistemai, bei smegenų vystymuisi“, – sako mitybos ekspertai. Valgyti daugiau žuvies ir vėžiagyvių yra vienas iš paprasčiausių būdų, kaip sumažinti depresijos, demencijos, širdies ligų ir kt. riziką. 

Jūros gėrybės gali užkirsti kelią depresijos simptomams ir juos sumažinti

Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie reguliariai valgo žuvį, serga depresija 20 procentų mažiau, nei jų bendraamžiai. Taip yra dėl jūros gėrybių priešuždegiminių savybių – dėl didelio DHA ir EPA omega-3 riebalų rūgščių kiekio, bei dėl gebėjimo skatinti serotonino gamybą ir absorbciją.

Jūros gėrybės sumažina Alzheimerio ir demencijos riziką

Dėl, mitybos intervencijos, tokios kaip padidėjęs riebių žuvų vartojimas, o vėliau padidėjęs EPA ir DHA kiekis kraujyje, įrodyta, kad sumažėja demencijos ir Alzheimerio ligos išsivystymo rizika. Iš tikrųjų, vartojant vos vieną jūros gėrybių patiekalą per savaitę, tai buvo siejama su Alzheimerio ir demencijos rizikos sumažėjimu. Jūsų geriausi variantai yra laukinė Aliaskos lašiša, otas ir juodoji menkė kuriuose yra vitamino D, amino rūgščių, tokių kaip triptofanas, ir omega-3 riebalų rūgštys EPA ir DHA, kurios visos yra būtinos palaikant nuotaiką ir pažinimą.

Jūros gėrybės saugo jūsų širdį

Įrodyta, kad valgydami jūros gėrybes du kartus per savaitę, mirties rizika dėl bet kokių su sveikata susijusių priežasčių sumažėja 17 proc., o mirties nuo širdies ligų rizika – 36 proc. Į savo mitybą įtraukus maistingų jūros gėrybių, galima sumažinti uždegimą ir pagerinti trigliceridų, bei cholesterolio kiekį.

Jūros gėrybės sukuria imuninę sistemą ir sumažina uždegimą

Žuvų omega-3 riebalų rūgštys padeda sumažinti uždegimo riziką. Be to, jūros gėrybėse taip pat yra imunitetą stiprinančio vitamino A, D, seleno, cinko ir glutamino šaltinis.

Jūros gėrybės skatina kūdikių ir vaikų vystymąsi

Omega-3 riebalų rūgštys (ypač DHA) yra būtinos maistinės medžiagos ankstyvame žmogaus vystymosi procese, įskaitant regėjimą, imuninę, nervų sistemą ir smegenų augimą. Nėštumo metu Harvardo tyrimas parodė, kad jūros gėrybių vartojimas yra naudingas mamos sveikatai ir kūdikio smegenų vystymuisi. Privalumai tęsiasi visą kūdikystę ir paauglystę, nes įrodyta, kad jūros gėrybių vartojimas didina intelekto koeficientą.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *