Vertingi maisto produktai, kurių tikriausiai nevalgote

Lašiša, uogos, brokoliai, migdolai ir lapiniai kopūstai yra vieni iš sveikos mitybos super produktų. Bet jie nėra vieninteliai turintys daug naudos. Daugelis kitų maisto produktų, kurie nėra įgiję super produktų statuso, taip pat yra verti vietos jūsų lėkštėje. Pradėkite nuo šių aštuonių:

1. Žiediniai kopūstai

Brokolio  giminaitis, kuriam nėra skiriama tiek dėmesio. Kaip ir kitos kryžmažiedės daržovės, žiediniai kopūstai yra geras vitamino C ir skaidulų šaltinis. Kaip ir brokoliuose, juose taip pat yra natūralios augalinės cheminės medžiagos, vadinamos sulforafanu, kuri gali padėti nuo vėžio,tai rodoi laboratoriniai bandymai su gyvūnais. Daugelis kitų dalykų taip pat turi įtakos jūsų vėžio rizikai, tačiau dieta yra viena iš lengviausiai kontroliuojamų dalykų, kuris gali padėti išvengti šios ligos.

2. Sardinės

Šios mažos žuvys turi didelę maistinę vertę. Sardinės yra puikus jums naudingų omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, tik nedaugelyje maisto produktų yra tiek daug vitamino B12 kiek skardinėse. Jose taip pat gausu vitamino D, kalcio padėjėjo kuris padeda stiprinti kaulų sveikatą.

3. Burokėliai

Šios ryškių spalvų šakniavaisinės daržovės išorėje atrodo šiurkščios, tačiau jas verdant jos  suminkštėja ir tampa saldesnės. Burokėliuose yra daug antioksidantų, kurie gali padėti apsisaugoti nuo vėžio ir kitų lėtinių ligų. Be to, nustatyta, kad jų sultys, kuriose gausu nitratų, padeda sumažinti kraujospūdį ir padidina smegenų kraujotaką.

4. Artišokai

Galite kepti ant grotelių ar keptuvėje  ir valgyti lapus ar šerdį. Suvalgykite visą artišoką ir gausite tik apie 60 kalorijų. Turėdamas daug skaidulų, jis suteiks jums sotumo jausmą, todėl nenorėsite užkandžiauti riebiu maistu.

5. Kefyras

Ši putojanti fermentuoto pieno forma daugelį metų buvo mitybos pagrindas Rytų Europos Kaukazo kalnuose. Kefyre yra daug „gerųjų“ bakterijų, vadinamų probiotikais. Jis taip pat tiriamas dėl priešuždegiminio ir priešvėžinio poveikio.

6. Džiovintos slyvos

Džiovintos slyvos, daro daug daugiau, nei tik palaiko jūsų virškinimą. Jos taip pat turi daug antioksidantų ir skaidulų. Ketvirtyje puodelio yra 104 kalorijos ir 12% skaidulų, kurių jums reikia per dieną. Galite jas valgyt jas kaip užkandį,  susmulkinti ir įdėti į bandeles ar kitus kepinius arba įtraukti į kokteilius, dribsnius, padažus ar troškinius.

7. Lęšiai

Lęšiai nėra tokie populiarūs kaip pupelės, tačiau jie taip pat nusipelnė būti vadinami super maistu. Prieš verdant nereikia jų mirkyti. Mėsą pakeiskite lęšiais – dėkite į sriubas ar troškinius ir gausite daug baltymų, skaidulų ir daug mažiau riebalų.

8. Jūros dumbliai

Jūros dumbliai gali niekada taip ir nepasiekti jūsų skrandžio, nebent esate sušių mėgėjai. Tačiau šį dumblių šeimos narį išbandyti tikrai verta. Kadangi jūros dumbliai absorbuoja maistines medžiagas, jose gausu vitaminų ir mineralų, ypač kalcio ir geležies. Taip pat jame yra daug baltymų ir mažai riebalų.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *