5 Maisto produktai odos grožiui palaikyti

Pripažinkime, mes visi norime gražios, spindinčios odos. Visur, kur tik pasisuksite yra siūlomi losjonai, mikstūros ar kremai, žadantys jaunatvišką odą. Geros naujienos yra tai, kad tyrimai rodo, jog, ką “įdėjote” į savo kūną, o ne tik ant jo, gali suteikti jums nuostabią odą. Šiame straipsnyje rasite penkis maisto produktus, kurie gali suteikti jūsų odai grožio.

1. Mango 

Šis super vaisius suteikia pagrindinių maistinių medžiagų, kurios turi didžiulį poveikį odos sveikatai: vitamino C, vitamino A / beta karotino ir folio rūgšties. Vienas puodelis mango suteikia 100% dienos vitamino C poreikio. Šis antioksidantas palaiko kolageno susidarymą, regeneraciją ir žaizdų gijimą. Be to, tyrimai sieja vitaminą C su geresne senstančios odos išvaizda. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie vitamino C suvartoja daugiau, senėjimo požymiai nebuvo tokie ryškūs: oda buvo mažiau raukšlėta ir ne tokia sausa.

2. Lapiniai kopūstai

Tai viena iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių daržovių, nenuostabu, kad lapiniai kopūstai gali padėti jūsų odai atrodyti geriausiai. Kopūstuose yra daug stiprių antioksidantų, tokių kaip vitaminai A, C ir karotenoidai, kurie padeda įveikti saulės spindulių žalą ir kitus aplinkos teršalus, kurie gali palikti odą raukšlėtą ir pažeistą. Tyrimai rodo, kad mažesnis vitamino A kiekis gali lemti raukšlėtesnę odos išvaizdą. Šiuose lapiniuose kopūstuose taip pat yra daug geležies ir B6 vitamino, todėl  jūsų plaukai taip pat gali gauti naudos – bus sveikesni ir blizgūs. Vos 1 puodelis kopūstų patenkina 180% jūsų vitamino A ir 200% vitamino C dienos poreikio. Visa tai turi tik 36 kalorijas! 

3. Lašiša

Omega-3 riebalų rūgštys esančios riebiose žuvyse, pavyzdžiui, lašišoje, yra svarbios ne tik jūsų širdies, bet ir odos sveikatai. Vienas tyrimas parodė, kad vyresni žmonės, kurie per gyvenimą vartojo daugiau žuvies, turėjo mažiau raukšlių nei tie, kurie valgė daugiau mėsos.

Lašišoje esantys omega-3 gali netgi padėti apsisaugoti nuo odos vėžio. Atlikę odos vėžio tyrimą, mokslininkai nustatė, kad žmonėms, kurie valgė maistą, kuriame gausu žuvų taukų ir kitų omega-3 riebalų, buvo 29% mažesnė plokščialąstelinės odos vėžio rizika, nei tiems, kurie valgė labai mažai omega-3 riebalų.

4. Arbata

Arbatoje yra junginių, vadinamų polifenoliais, turinčių stiprių antioksidacinių savybių. Remiantis kai kuriais tyrimais, polifenoliai gali padėti išvengti su saule susijusio odos vėžio. Be to, žaliojoje arbatoje yra ypač daug junginio, žinomo kaip EGCG, kuris gali išlaikyti odą jaunatvišką. Nepaisant galimos grožio naudos, nesaldinta arbata visada yra geras pasirinkimas be kalorijų.

5. Edamame pupelės (jaunos sojos pupelės) 

Būtinai užsisakykite „edamame“ pupelių, kai valgysite suši restorane, nes šiose pupelėse esantys izoflavonai (ir visi maisto produktai iš sojos) padeda užkirsti kelią kolageno skilimui, išlaikyti odą elastingą ir be raukšlių. Vieno tyrimo metu pelės, šertos maistu su izoflavonais ir po to veikiamos UV spindulių, turėjo mažiau raukšlių, nei tos, kurios nevalgė izoflavonų.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *