Kodėl žmonės vartoja kolageną?

Kas yra kolagenas?

Kolagenas yra gausiausias baltymas odoje ir sudaro įspūdingą 75–80% mūsų odos.

Kartu su elastingu audiniu, dermoje arba viduriniame odos sluoksnyje randamas kolagenas, suteikia jai pilnumo ir švelnumo. Kolagenas taip pat randamas kauluose, sausgyslėse, raiščiuose, organuose, raumenyse, kraujagyslėse ir plaukuose ir yra pagrindinis mūsų jungiamojo audinio komponentas.  Jis dažnai vadinamas „klijais“, kurie palaiko kūną.

Kolageno vartojimas nėra nieko naujo: Žmonės tai daro šimtmečius. Želatina yra virta kolageno forma, gaunama verdant vandenyje gyvūnų kremzles ir kaulus. Jis dažnai naudojamas kaip tirštiklis vaisių želatinai ir pudingams, pyragams, jogurtui, zefyrams, ledams, sriubai, sultiniui ir net vitaminams kaip danga kapsulėms. Nereikia nė sakyti, kad visą gyvenimą tikriausiai net nežinodami vartojote kolageną.

Galvojate: Kodėl man tai turėtų rūpėti? Vienas žodis: raukšlės. Paprasčiau tariant, kolagenas išlaiko mūsų odą pilną ir jaunatvišką. Deja, odoje taip pat yra fermento, vadinamo kolagenaze, kuris skaido kolageno ryšius. Nors mūsų kūnai kiekvieną dieną gamina naują kolageną, sulaukę 25 metų, mes prarandame daugiau kolageno, nei mūsų kūnas pagamina. Štai tada jūs galite pamatyti smulkias, bei gilias raukšles, nukarusią odą ir susilpnėjusius sąnarius.

Ar  kolagenas naudingas odai ir plaukams?

Kadangi prarandame daugiau kolageno, nei pagaminame senstant, ar kolageno milteliai gali padidinti kolageno kiekį mūsų kūne? Kolagenas nesunaikins raukšlių, bei nesuteiks kūdikio minkštumo odos per naktį, bet kolageno dėka galima pagerinti odos tonusą, teigia ekspertai.

Kolageno vartojimas gali padidinti odos elastingumą ir padėti jūsų kūno odos atstatymo procesui, tokiu būdu paskatindamas jūsų kūną sudaryti naują kolageną. Buvo įrodyta, kad kolageno milteliai turi antioksidacinių savybių, o antioksidantai apsaugo odą apribodami laisvųjų radikalų gamybą kurie gali pažeisti odos ląsteles . Dėl šios priežasties šie milteliniai gėrimai galėtų padėti atstatyti pažeistą odą, nes antioksidantai žada apsaugą ir mažina raukšlių atsiradimą, bei gerina odos tekstūrą. 

Kai kurie tyrimai rodo galimą naudą, pavyzdžiui, pagerėjusį odos elastingumą ir sumažėjusį sąnarių skausmą. Vienas mažas tyrimas susiejo geriamojo kolageno peptido priedus, kad pagerintų nagų augimą ir struktūrą, kitame tyrime atlikta įvairių rūšių osteoartrito papildų metaanalizė parodė, kad kolagenas turi vidutinio laikotarpio skausmą mažinantį poveikį, nors jis ir nėra ilgalaikis. O dar vienas tyrimas parodė jog geriamieji kolageno peptidų papildai padidino odos hidrataciją po aštuonių savaičių ir padidino kolageno tankį dermoje po keturių savaičių.

Tai taip pat gali būti naudinga mitybai. Vienoje kolageno miltelių porcijoje yra šiek tiek baltymų (iki 18 gramų per du šaukštelius), taigi , jei pritrūksite baltymų, tai gali būti paprastas būdas suvartoti jų daugiau.

Nevirškinamas kolagenas, toks kaip kokteiliai, papildai ar milteliai, neturi jokios didesnės naudos, nei nurijus bet kokią kitą baltymo formą . Jūsų kūnas absorbuoja ir virškina kolageną į pagrindinius baltymų (aminorūgščių) blokus, kurie palaiko jūsų odos, kaulų ir raumenų atstatymą. Nėra įrodymų, kad kolagenas tai daro geriau nei paprastas baltyminis kokteilis, o  baltymų kokteiliai paprastai dar pigesni.

Kaip iš tikrųjų padidinti jūsų odos kolageną?

Kolageno gamybai gali kliudyti ne tik senėjimas, bet ir tam tikri gyvenimo būdo pasirinkimai (pagalvokite: vartojate per daug cukraus ir alkoholio, per ilgai būnate ant tiesioginių saulės spindulių ar soliarimuose, o gal rūkote). Tačiau sveika, subalansuota mityba yra lengvas būdas pagerinti jūsų odos būklę. Norėdami pamatyti tikrą ir ilgalaikį pagerėjimą, turite vartoti pakankamai daržovių ir vaisių, sveikų riebalų ir apriboti uždegimą skatinančius maisto produktus, pavyzdžiui, saldainius ir perdirbtus produktus ir kaip visada, svarbu gerti daug vandens.

Kremų, tokių kaip vitamino A pagrindu pagamintų retinoidų ir peptidų, naudojimas gali padėti padidinti jūsų odos natūralaus kolageno gamybą.

Esmė:

Gerdami miltelių pavidalo kolageno gėrimus, gali būti, kad odos, kurią turėjote 20-ies, neturėsite, bet tai pagerins odos barjerinę funkciją ir padės gaminti kolageną.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *