Faktai apie avižas, kurie gali nustebinti

Atvėsus orams, daugelis iš mūsų dažniau virs avižinę košę, jaukiems pusryčiams ir tai yra nuostabu. Avižos yra natūralus neskaldytas grūdas, kuriame gausu tirpių skaidulų, kurios gali padėti iš jūsų kūno pašalinti „blogąjį“ MTL (mažo tankio lipoproteinai) cholesterolio kiekį. Tirpios skaidulos taip pat padeda jums pasisotinti, todėl avižinių dribsnių dubenėlis puikiai tinka pusryčiams. Yra keletas rūšių: viso grūdo greitai paruošiami dribsniai, viso grūdo avižiniai dribsniai, bei viso grūdo kapotos avižos. Tačiau jos nėra tik pusryčių maistas, tiesą sakant, avižose yra daug daugiau, nei įsivaizduojame, štai keli dalykai, kurie gali jus nustebinti:

Skirtingos rūšys, bet maistinė vertė labai panaši.

Yra klaidinga nuomonė, kad greito paruošimo avižų dribsniai yra kažkuo prastesni, o kapotos avižos yra maistingiausios. Bet nesvarbu, ar pasirinksite greitai paruošiamas, klasikines ar kapotas avižas, jos visos turi panašią maistinę vertę: apie 4 gramus skaidulų, 4–6 gramus baltymų vienoje porcijoje ir panašų kiekį vitaminų, bei mineralų. Jos visos yra iš 100% neskaldytų grūdų, kuriuose yra visos avižų dalys. Taigi pirkite ir valgykite tokias, kokios jums labiausiai patinka.

Jos yra maistingi mainai džiūvėsėliams.

Jūs gausite daugiau skaidulų naudodami viso grūdo avižinius dribsnius ar greitai paruošiamus avižinius dribsnius vietoj džiūvėsėlių. Galite dėti jas į mėsos kotletus ar kitus receptus, kur paprastai naudojate džiūvėsėlius. Kaip ir džiūvėsėliai, avižos veikia kaip rišamosios medžiagos ir suteikia švelnią tekstūrą.

Jos neturi glitimo.

Pačios avižos natūraliai glitimo neturi. Bet jei jums reikia vengti glitimo dėl celiakijos ar kitos priežasties, ieškokite pakuočių, specialiai pažymėtų „be glitimo“. Taip yra todėl, kad avižas galima perdirbti įmonėje, kurioje taip pat gaminami produktai, turintys glitimo, ir gali atsirasti kryžminis kontaktas.

Galite sumalti jas į miltus.

Keksiukų, duonos ir sausainių receptuose paprastus miltus galima pakeisti avižomis. Norėdami pasigaminti avižinių miltų, avižinius dribsnius susmulkinkite iki miltų konsistencijos maisto smulkintuve arba tiesiog galite įsigyti jau pagamintų avižinių miltų maisto prekių parduotuvėse.

Jos puikiai įsilieja į kokteilius.

Norėdami, kad  jūsų sveikuoliški kokteiliai būtų tirštesnės konsistencijos ir turėtų skaidulų, juos gamindami pridėkite iki 1/2 puodelio avižų. (Naudokite viso grūdo avižinius dribsnius arba greitai paruošiamus viso grūdo avižinius dribsnius, bet ne kapotas avižas)

Jums nereikia jų virti.

Avižinė košė brinkinta per naktį labai išpopuliarėjo, kaip greiti pusryčiai neturintiems laiko rytais. Jei dar nebandėte, štai kaip juos pasigaminti: į indą lygiomis dalimis įpilkite viso grūdo avižinių dribsnių ir pieno (naudokite tokį kokį mėgstate, gali būti augalinis), taip pat galite pridėti šiek tiek pasirinktų vaisių ir saldiklių (arba šiek tiek medaus). Išmaišykite, uždenkite ir palikite šaldytuve per naktį, kitą dieną galite valgyti šaltą tiesiai iš šaldytuvo.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *