Kaip geriant daugiau vandens galima atsikratyti papildomų kilogramų?

Vanduo gali būti nepakankamai vertinamas, ypač kai reikia numesti svorio.

Kai kuriems žmonėms būna sunku prisiminti, kad reikia gerti daugiau vandens, tam net sukurtos specialios programėlės kurios primena tai, jas  galima atsisiųsti tiesiog į savo telefoną. Gerti daug vandens išties yra itin svarbu norint sėkmingai numesti svorio.

Pateiksime keletą pavyzdžių kaip vandens gėrimas gali padėti sudeginti daugiau kalorijų, pažaboti persivalgymą ir numesti papildomus kilogramus.

Vanduo suteikia jėgų jūsų treniruotėms

Jei esate dehidratuotas, nukentės tiek treniruotės, tiek rezultatai. Deja, jūs nepradėsite jaustis ištroškę, kol neteksite apie 2% vandens savo kūno svorio.

Nors aktyvioms moterims rekomenduojama išgerti 2,7 litro vandens per dieną, patartina gerti daug vandens prieš treniruotes sporto salėje ir po to kas 30 minučių treniruotės metu. 

Vanduo padidina jūsų medžiagų apykaitą

Kiekvieną kartą valgydamas ar gerdamas jūsų kūnas turi stengtis apdoroti viską, kas į jį patenka. Tai vadinama „dietos sukelta termogeneze“ ir ji veikia vandenį beveik taip pat, kaip ir viską, kas turi kalorijų. Viename tyrime, geriamasis vanduo laikinai padidino dalyvių medžiagų apykaitą 30%. Tyrėjai padarė išvadą, kad padidinus vandens suvartojimą 1,5 litro per dieną, kasdienis kalorijų sudegimas padidėtų maždaug 100kcal.

Vanduo padeda atkreipti dėmesį į alkio požymius

Tikriausiai jau girdėjote posakį „vanduo priverčia pajusti sotumo jausmą“. Bet vandens gebėjimas padėti jums tiksliai nustatyti jūsų alkio lygį yra dar naudingesnis nei jo užpildymo gebėjimai. Dažnai mes galvojame, kad esame alkani, tačiau iš tikrųjų esame tiesiog ištroškę. Pavyzdžiui, daugelis jausmų, susijusių su alkiu, kaip gurgiantis skrandis, žemas energijos lygis ar net svaigulys, taip pat yra ženklai, jog trūksta vandens.

Viename tyrime nustatyta, kad nutukę suaugusieji, kurie gėrė vandenį apie 30 minučių prieš valgį, valgydavo mažiau ir numesdavo daugiau svorio nei tie, kurie prieš sėsdami valgyti tiesiog įsivaizdavo, kad jų skrandžiai pilni. 

Vanduo padidina energiją

Energija ir svorio netekimas  „eina’’ kartu. Kai jūsų energijos lygis pakyla, jūs puikiai atliekate treniruotes, turite mažiau potraukio įvairiems užkandžiams ir paprastai esate labiau linkę atsikelti nuo  sofos ir kažką nuveikti. Tai yra vanduo, kuris sudaro beveik 70 proc. žmogaus kūno. Jis saugo jūsų ląsteles, raumenys yra aprūpinami deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, o jūsų smegenys yra sutelktos ties šiais svorio metimo tikslais. 

Jaučiate energijos nuosmukį vidurį dienos? Užuot bėgę nusipirkti šokoladuką pabandykite išgerti vandens. Dehidratacijai patinka maskuotis nuovargiu.

Vanduo sumažina potraukį gerti kitus skysčius

Kadangi vandens nebūtina maišyti su jokiais priedais, kad jis būtų geriamas jau yra didelis pliusas, be to neturi kalorijų, kai lyginate jį su kitais gėrimais, pavyzdžiui, gazuotu gėrimu ir kava su grietinėlė. Laimei, atliktame tyrime daugiau nei 1100 suaugusiųjų, nustatyta, kad paprasto vandens suvartojimas sumažina kitų gėrimų potraukį kurie turi daug kalorijų.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *