Kaip jūsų gyvenimo būdas veikia jūsų odą?

Jūsų oda saugo jūsų kūną, tačiau tai dar ne viskas. Tai lyg veidas, kurį pateikiate pasauliui. Kai oda sveika, tai yra grožio šaltinis. Kasdien padaryti pasirinkimai – ką valgote, kur einate, kaip jaučiatės – turi įtakos jūsų odos išvaizdai.

Maistas odai

Norite gražios odos? Stebėkite savo mitybą. Didesnis vitamino C suvartojimas ir mažesnis riebalų, bei angliavandenių kiekis yra susijęs su geresne odos išvaizda jai senstant. Mitybos pakeitimas padės jūsų išvaizdai. Maistas, kuriame gausu antioksidantų, pavyzdžiui, žuvis, vaisiai ir daržovės, padeda apsaugoti odą. Kai kurie tyrimai rodo, kad norėdami išvengti spuogų, bei inkštirų reiktų rinktis sudėtingus angliavandenius (pvz.: neskaldytus grūdus ar makaronus) ir sveikus baltymus. Pieno produktai taip pat gali būti susijęs su spuogų paūmėjimu, todėl vartokite saikingai.

Valgykite savo vitaminus

Jūsų naudojamas veido kremas nuo raukšlių tikriausiai turi vitamino C arba E. Įtraukite šiuos antioksidantus į darbą iš vidaus. Valgant maistą, kuriame gausu šių vitaminų, taip pat mineralinį seleną, galite apsaugoti odą nuo saulės pažeidimų. Jie netgi gali padėti panaikinti senėjimo požymius, pvz.: raukšles ir odos spalvos pakitimus.

Sporto privalumai

Sportas naudingas kiekvienai kūno daliai, įskaitant didžiausią organą – odą. Treniruotės pagerina kraujotaką, o tai padeda pamaitinti odą. Geresnė kraujotaka atneša daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, bei gali padėti jūsų odai gaminti kolageną, kuris atitolina raukšles. Nesijaudinkite dėl prakaito – mankšta neužkimš jūsų porų. Nusiplaukite veidą iškart po treniruotės ir venkite galvos juostų, kurios gali sulaikyti prakaitą ir sudirginti odą.

Grožio miegas

Miegodami 7-8 valandas per naktį išlaikysite gerą savo kūno ir odos formą. Svarbu ir tai, kaip jūs miegate – jei metų metus miegate toje pačioje pozicijoje ir veidą į pagalvę dedate toje pačioje padėtyje – raukšlių atsiras ten, kur oda prispaudžiama prie pagalvės. Miegant ant pilvo, padidės maišeliai po akimis. Sprendimas? Pabandykite miegoti ant nugaros.

Nėštumas keičia jūsų odą

Strijos – jos atsiranda pas 90% nėščių moterų. Po gimdymo jos gali išblukti arba išnykti. Drėkinamieji kremai gali šiek tiek pagerinti strijų išvaizdą. Gali padėti ir receptiniai vitamino A kremai ar lazerio terapija, tačiau jų negalima naudoti kol esate nėščia. Spuogai yra dar viena dažna odos problema, kurią sukelia papildomi hormonai jūsų organizme. Kad išvengtumėte spuogų išsiveržimų, plaukite veidą du kartus per dieną ir naudokite drėkinamąjį kremą be aliejaus. Prieš naudodami bet kokius produktus nuo spuogų, pasitarkite su savo gydytojo.

Kenksmingi saulės spinduliai

Ilgėjant saulėje praleistam laikui, didėja ir odos vėžio rizika. Apsaugokite odą visada dėvėdami plataus spektro apsaugą nuo saulės. Ieškokite produktų, kuriuose yra cinko oksido, titano dioksido ar avobenzono. Geriausiai tinka apsaugos nuo saulės priemonės, kurių SPF yra 30 ar daugiau. Dėvėkite kepures ir venkite saulės tarp 10–14 val., kai spinduliai stipriausi.

Melasma

Kai kurioms moterims nėštumo metu ar geriant kontraceptines tabletes ant veido atsiranda tamsūs plėmai – melasma. Melanino – medžiagos, suteikiančios odai spalvą, padidėjimas yra atsakingas už šiuos tamsius plėmus. Melasma paprastai išnyksta po gimdymo arba nustojus vartoti tabletes. Apsisaugokite nuo pigmentinių pokyčių vengdami saulės ir naudodami apsauginius kremus su dideliu SPF . Melasma taip pat gali būti gydoma hidrochinono, retinoidų, azelaino rūgšties, niacinamido ar hidroksi rūgščių receptais, kurie pašviesina plėmus. Tačiau reikia griežtai vengti saulės spindulių.

Senstančios odos priežiūra

Senstant oda pasikeičia. Jūsų kūnas negamina tiek daug kolageno, o elastinas, leidžiantis odai grįžti į savo vietą tampa silpnesnis. Jūs taip pat nesukuriate ir neprarandate odos ląstelių taip greitai. Norėdami sustiprinti senstančią odą, nušveiskite odą, kad pašalintumėte negyvą odą, naudokite nedžiovinantį muilą ir dažnai drėkinkite. Norėdami sumažinti smulkias raukšles, naudokite nereceptinius retinoidus arba paklauskite savo gydytojo apie receptinę versiją. Labai patartina vengti saulės spindulių.

Kavos gėrimas

Kavoje ir arbatoje esantis kofeinas dehidratuoja, todėl gali išsausėti jūsų oda. Mėgaukitės kava ar arbata, tačiau nepamirškite gerti pakankamai vandens, kad gautumėte pakankamai drėgmės odai.

Per didelis alkoholio vartojimas

Per didelis alkoholio kiekis kenkia jūsų odai ir kūnui. Alkoholis yra diuretikas, dėl to organizmas netenka vandens. Tai gali prisidėti prie sausos odos. Taip pat plečia kraujagysles. Štai kodėl alkoholikų veidai dažnai būna paraudę ar net labai raudoni. Laikui bėgant šios kraujagyslės gali būti visam laikui pažeistos, todėl oda liks raudona. Alkoholis, ypač raudonasis vynas, taip pat gali sukelti rožinės (ligos) paūmėjimą.

Rūkymas, meskite ir kuo greičiau!

Paprastai tariant, rūkymas yra labai kenksmingas jūsų odai, nes sukelia priešlaikines raukšles ir sausina odą. Tiesą sakant, mikroskopu galite pamatyti tik 20-ties metų amžiaus jaunų rūkalių raukšles. Rūkymas sumažina odos kraujotaką ir prisideda prie kolageno mažėjimo. Mažiau kolageno – daugiau raukšlių. Taip, lūpų sučiaupimas (kai traukiate cigaretę) daugybę pakartotinų kartų skatina raukšles aplink lūpas. Negalite panaikinti jau padarytos žalos, tačiau ją galite sustabdyti mesdami rūkyti.

Odos švara

Kiekvieną dieną jūsų oda liečiasi su tarša – cigarečių dūmais, automobilio išmetamosiomis dujomis ir užterštu oru. Išlaikykite odą sveiką, išlaikydami ją švarią. Atsižvelgdami į odos poreikius, galite nuvalyti veidą švelniu muilu ar prausikliu, arba kas vakarą nušveisti švelniais šveitikliais ir tonikais, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles, o tada užtepti retinoidinį kremą ir drėkiklį. (Riebiai odai taip pat reikia drėkiklio –  ieškokite produktų be aliejaus.)

Odos priežiūra žiemą

Šaltas oras ir vėjas gali sukelti sausą, pleiskanojančią odą, bei pabloginti egzemą ir rožinę. Tai ne tik oras lauke – sausa šiluma patalpose taip pat šiurkšti jūsų odai. Kovokite – drėkinkite orą namuose, gerkite daug vandens ir naudokite drėkinamąjį kremą. Prisiminkite pasitepti apsauginį kremą nuo saulės, kai išeisite į lauką (žieminės saulės spinduliai taip pat pavojingi)

Odos priežiūra vasarą

Norite įdegio? Gaukite saugų: naudokite bronzantą ar savaiminį įdegį. (Bet daugumoje nėra apsaugos nuo saulės, todėl atminkite – jie neapsaugo nuo saulės.) Nepamirškite naudoti plataus spektro, vandeniui atsparaus kremo nuo saulės ant visos odos ir pakartotinai tepti kas dvi valandas ar dažniau, jei prakaituojate ar buvote vandenyje. Jei maudėtės baseine, būtų gerai nusiprausti po dušu, kad atsikratytumėte bet kokio chloro ant jūsų odos.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *