Kaip jūsų sveikata įtakoja plaukų būklę

Galva pilna blizgančių plaukų yra ne tik rodiklis, parodantis, kaip gerai prižiūrite plaukus, bet ir tai, kad jūsų kūnas tinkamai funkcionuoja. Ploni, sausi ir trapūs plaukai, kurių plaukų slinkimas yra per didelis, rodo, kad turite tam tikrų sveikatos problemų, kurias turite išspręsti. Pažiūrėkite, kaip jūsų sveikata veikia plaukus:

Negaunate pakankamai maistinių medžiagų

Ploni plaukai reiškia, kad valgote daug perdirbto maisto ir negaunate pakankamai baltymų, gerųjų riebalų ir kitų maistinių medžiagų. Valgykite daug spalvingų vaisių ir daržovių. bei mažiausiai dvi – tris porcijas gerųjų baltymų šaltinių, tokių kaip vištiena, kiaušiniai, žuvis, tofu, daržovės, pieno produktai ir riešutai. Nepamirškite pridėti gerųjų riebalų, tokių kaip riebi žuvis, avokadas, juodasis šokoladas ir alyvuogių aliejus, nes riebalai pagerina jūsų plaukų sveikatą ir padeda įsisavinti vitaminą D, kurio trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, ypač moterims.

Patiriate daug streso

Jei netenkate daug plaukų, tai gali būti dėl per didelio streso. Įrodyta, kad tokie stresiniai epizodai kaip liga, nėštumas ar depresija sukelia plaukų slinkimą. Vadinamasis „telogen effluvium“ – streso sukeltas plaukų slinkimo laikotarpis – ši būklė yra grįžtama, kai pašalinamas streso šaltinis.

Skydliaukės problemos

Plaukų slinkimas yra hipotirozės požymis. Skydliaukė yra atsakinga už plaukų augimą, o kai ji negamina pakankamai hormonų, plaukai plonėja ir pradeda slinkti.

Psichinės sveikatos problemos

Ar turite įprotį traukti plaukus? Na, tai gali reikšti, kad turite psichinę būklę, vadinamą trichotilomanija. Tai labiau būdinga žmonėms, linkusiems būti perfekcionistais, kurie linkę išsitraukti plaukus, kad sumažintų nusivylimą dėl to, kad jie nėra teisingi. Pasitarkite su savo gydytoju, nes tai yra kompulsinis sutrikimas, kurį reikia gydyti.

Šalutinis kontraceptikų poveikis

Hormonai, vartojant kontraceptines tabletes, gali sukelti plaukų slinkimą ir išsausėjimą. Jei susiduriate su šia problema, paprašykite savo gydytojo rekomenduoti nehormoninę kontraceptinę priemonę.

Per daug testosterono

Plaukų slinkimas nuo galvos gali būti per didelio testosterono kiekio susidarymas. Tai dažniausiai pasireiškia moterim, kurios turi tamsius plaukelius ant viršutinės lūpos arba storus plaukus ant rankų ir pilvo srityje. Svorio metimas gali padėti.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *