Viskas ką reikia žinoti apie grožio miegą

Geras miegas yra būtinas norint pabusti energingiems ir žvaliems, bet ar po kokybiško miego jūs taip pat atsibusite gražesni? Teisybė yra ta, jog iš tikrųjų kokybiškas nakties miegas gali padėti jūsų grožiui – ypač odai.

Nors kai kurie gali manyti, kad tai tik patraukli frazė, bet grožio miegas yra faktas. Kai mes miegame, sumažėja streso hormonas (kortizolis), o miego hormonas (melatoninas) padidėja. Mūsų kūnas ir oda yra atkuriami. Kitaip tariant, naktis suteikia mūsų odai galimybę atsigauti nuo per dieną patirtos „žalos’’.

Jei norite, kad jūsų oda ir plaukai atrodytų jaunesni ir sveikesni dar prieš pradedant savo kasdienę grožio rutiną, štai viskas, ką reikia žinoti norint gerai išsimiegoti:

Kokie yra grožio miego pranašumai?

  • Ryškesnės, nepavargusios akys

Jei jums trūksta atkuriamojo miego, ryte jūsų akys gali atrodyti pavargusios bei pabrinkusios. Kodėl? Kadangi patiriate stresą, padidėja kortizolio kiekis ir tai keičia druskos balansą jūsų kūne. Savo ruožtu tai gali paskatinti jus sulaikyti vandenį – todėl atsiranda paburkę paakiai.

  • Jaunatviška, švytinti oda

Kai mes miegame, mūsų oda gydo save nuo žalos, kurią dieną galėjome patirti nuo UV spindulių ar taršos. Iš tikrųjų tyrimai rodo, kad miegant naujos odos ląstelės auga greičiau. Pasinaudokite šiuo odos atsinaujinimo ir atstatymo laikotarpiu, prieš miegą išvalydami odą ir rinkdamiesi produktus, kurie optimizuos šį atsigavimo periodą, kad pabustumėte  su sveikesne oda.

  • Mažiau raukšlių ir mažiau senėjimo požymių

Laikas eina į priekį, kai mes miegame, tačiau tuo metu mūsų odos laikrodis pasukamas atgal. Norėdami įsitikinti, kad pabudote be raukšlių stenkitės miegoti ant nugaros. Pakartotinis odos spaudimas ilgainiui sukelia raukšlių atsiradimą.

  • Daugiau naudos iš odos priežiūros priemonių

Giluminiai jūsų odos sluoksniai dirba naktį, norėdami atstatyti žalą, atsirandančią dėl aplinkos veiksnių, su kuriais jie susiduria visą dieną. Jūsų oda taip pat stengiasi sukurti naują kolageną, kuris jūsų odą stangrina. Štai kodėl jūs turite pasirinkti naktinius produktus savo odai strategiškai, kad optimizuotumėte odos atsigavimą tomis ramiomis, atkuriančiomis valandomis!

  • Sveikesni, stipresni ir ilgesni plaukai

Grožio miegas iš tikrųjų prisideda prie gražių, pilnesnių plaukų. Miegas iš tikrųjų reikalingas tinkamai baltymų sintezei plaukuose ir tai gali turėti įtakos jūsų hormonams, kurie turės įtakos jūsų plaukų augimui ir išvaizdai.

Kiek valandų turėtų trukti  grožio miegas?

Stebuklingas skaičius yra nuo septynių iki aštuonių poilsio valandų per naktį, tačiau svarbu ne tik miego kiekis, bet ir mūsų poilsio kokybė. Ne visas miegas yra vienodai atkuriantis. Gilusis ir atkuriantis įvyksta tam tikru metu vidury nakties, todėl stenkitės eiti miegoti anksčiau ir atsibusti tuo pačiu metu kiekvieną rytą.

Ką miego trūkumas daro tavo veidui?

Atrodai pavargęs. Mūsų draugams ir kolegoms lengva pasakyti, kada mes nesame pakankamai išsimiegoję, dėl įkyrių tamsių apskritimų ir blyškios odos. Mūsų kūnas miego praradimą ar miego kokybės trūkumą supranta kaip stresą. Šie streso signalai ne tik sukelia diskomfortą,  bet ir daro odą mažiau pajėgią sulaikyti drėgmę ir  sulėtina odos ląstelių apykaitą.

Ką reikėtų naudoti ant veido prieš miegą?

Veido prausiklis

Jei po visos dienos, vakare  nenuvalysite makiažo, poros gali užsikimšti, gali atsirasti spuogų. Rekomenduoja naudoti švelnų, pH subalansuotą valiklį, kuris nenuvalys jūsų natūralių odos aliejų ir palaikys silpnai rūgštinę aplinką, jūsų odos barjeras turi likti nepažeistas ir sveikas.

Naktinis kremas nuo senėjimo

Niekada nepraleiskite naktinio kremo ar serumo. Šie produktai geriau veikia „odos taisymo ciklą“, kuris yra naktį. Naktinis kremas nuo senėjimo su vitaminu A arba retinoliu prieš miegą padės neutralizuoti smulkias raukšleles.

Šios sudedamosios dalys dažnai pridedamos prie aktualių odos priežiūros priemonių, siekiant skatinti odos atnaujinimą, pašviesinti odos tonusą, sumažinti spuogus ir padidinti jūsų odos kolageno gamybą. Kaip alternatyva, hialurono rūgštis pritraukia vandenį į odą, o tai padeda išlyginti raukšles. Nepamirškite ir lūpų balzamo, bei blakstienų kondicionieriaus ar serumo!

Šilko pagalvių užvalkalai ir plaukų aksesuarai

Pasirinkite šilko pagalvės užvalkalą: Šilkas puikus plaukams – jis padeda išvengti susivėlimų ir plaukų lūžinėjimo. Tai taip pat geriau odai, nes medžiaga lengvai slysta ir apsaugo nuo raukšlių susidarymo. Neleiskite plaukams kristi ant jūsų veido, kai miegate, įvyniokite juos į šilkinę skarą (ryte jie bus švelnūs ir lengvai iššukuojami), taip pat  laisva kasa yra puikus būdas išvengti pasipūtusių ir susivėlusių plaukų atsibudus ryte.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *