Kaip sumažinti skysčių kaupimąsi organizme?

Jaučiatės kaip netrukus sprogsiantis balionas? Pūtimo jausmas verčia jaudintis dėl to, kas vyksta su jūsų kūnu. Ar tai alerginė reakcija, o gal jūsų kūnas turi problemų dėl virškinimo? Kas vyksta?

Pūtimo simptomai yra skrandžio ir pilvo pūtimas, diskomfortas, skausmas ir raugėjimas. Vis dėlto pilvo pūtimas gali atsirasti ne dėl gausaus valgio. Tai gali būti skysčių kaupimasis, kurį lemia šie veiksniai:

Per didelis natrio vartojimas:

Jei jūsų mityba siejasi su meile druskai, mėsai ir angliavandeniams. Per didelis druskos vartojimas gali sukelti skysčių kaupimąsi ir pilvo pūtimą. Druskoje yra du pirminiai elektrolitai – natris ir chloridas. Kai prarandama ar suvartojama per daug, didelis druskos kiekis sukelia elektrolitų disbalansą, dėl kurio atsiranda edema – tai skysčio susikaupimas audiniuose. Kai į organizmą patenka daugiau druskos, nei vandens, vanduo “įstringa” tarp audinių ląstelių arba kraujotakos sistemos viduje.

Vitamino ar mineralų trūkumas:

Kai jūsų organizme trūksta vitaminų ar mineralų, tai trukdo organizmui tinkamai veikti ir sukelia tokius simptomus kaip skysčių kaupimąsi. Vitamino B1 netekimas gali sukelti patinimą, sąnarių sustingimą ir skausmus. Didelis druskos kiekis organizme sumažina kalio kiekį, o kalis kaip žinoma padeda jūsų organams, audiniams ir ląstelėms veikti. Vitaminas B6 sušvelnina vandens susilaikymą, subalansuodamas vandens kiekį organizme.

Tam tikri vaistai:

Vazodilatatoriai yra vaistai, kurie atveria jūsų kraujagysles ir gali sukelti skysčių susilaikymą, įskaitant kalcio blokatorius, estrogeninius vaistus, chemoterapinius vaistus, kai kuriuos vaistus nuo diabeto ir nesteroidinius priešuždegiminius vaistus.

Dabar jūs žinote, kad pilvo pūtimas gali atsirasti dėl skysčių pertekliaus nuo per didelio druskos kiekio, vitaminų ar mineralų trūkumo ir tam tikrų vaistų vartojimo. Štai penki būdai, kaip sumažinti skysčių kaupimąsi:

1. Valgykite mažiau druskos

Natris jungiasi su vandeniu jūsų kūne ir palaiko vandens balansą kūno ląstelėse ir iš jų. Ar daugiausia vartojate perdirbtus maisto produktus? Konservuotuose maisto produktuose ir kituose perdirbtuose maisto produktuose paprastai yra daug druskos, dėl kurios skysčiai susilaiko. Į savo racioną įtraukite daugiau šviežių daržovių, o ne konservuotų.

2. Magnio vartojimas

Magnis padeda atlikti 300 fermentinių reakcijų, palaikančių kūno funkcijas. Vartojant magnį galite padėti savo organizmui, tai ypač aktualu moterims, kurios jaučia PMS simptomus. Į savo racioną įtraukite daugiau riešutų, sėklų, grūdų ir lapinių žalumynų.

3. Padidinkite vitamino B6 suvartojimą

Vitaminas B6 padeda formuoti raudonuosius kraujo kūnelius ir atlikti kitas kūno funkcijas. Padidinę vitamino B6 suvartojimą padėsite iš organizmo “išstumti” nereikalingus skysčius ir tirpias atliekas. Raskite natūralių B6 šaltinių – rudųjų ryžių, riešutų ir pupelių. B6 turite papildyti organizme kasdien, nes jūsų organizmas negamina šio vitamino.

4. Valgykite daug kalio turinčius maisto produktus

Kalis padeda siųsti elektrinius signalus, kurie palaiko jūsų kūną ir yra naudingi širdies sveikatai. Kalis sumažina edemą, sumažindamas natrio kiekį ir padidindamas šlapimo gamybą. Valgykite daugiau avokadų, pomidorų ir bananų.

5. Išbandykite kiaulpienes

Kiaulpienė veikia kaip natūralus diuretikas, tačiau neskinkite jų iš savo kiemo, jei purškiate chemikalais! Natūralūs diuretikai padeda sumažinti skysčių kaupimąsi, nes sukelia dažnesnį šlapinimąsi. Imbieras ir petražolės taip pat yra natūralūs diuretikai, tačiau pasitarkite su savo gydytoju dėl tinkamos dozės ir galimo šalutinio poveikio ar sąveikos su esamais vaistais.

Vanduo “gyvena” jūsų kūno ląstelių viduje ir išorėje. Tai yra jūsų kraujo dalis ir padeda cirkuliuoti kraujo ląstelėms visame kūne, išlaikant maistines medžiagas ir deguonį tirpale, kad jūsų raumenys, kaulai ir liaukos galėtų juos absorbuoti.

Hormonai ir panašios medžiagos padeda išlaikyti subalansuotą skysčių lygį, tačiau dėl disbalanso susilaiko skysčiai. Simptomai gali būti lengvi arba sukelti patinimą ir skausmą. Kai kuriais atvejais skysčių kaupimasis gali būti lėtinių ligų simptomas ar tokių kaip, skydliaukė bei artritas. Jei pilvo pūtimas išlieka, pasitarkite su gydytoju dėl kitų priežasčių tyrimo. Gydytojas peržiūrės jūsų ligos istoriją ir gali atlikti fizinius tyrimus, krūtinės rentgeno nuotrauką, šlapimo tyrimą, kraujo tyrimą ar kitus tam tikrų organų funkcinius tyrimus.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Laukeliai pažymėti (*) yra būtini. *